Asıl devlet ve millet sorunu budur!

Devlet Bahçeli "Sayın Cumhurbaşkanı'nın düşmesi, milletin devletin düşmesi anlamına geldiği için yanındayım" sözlerini etti. Böylece kayıtsız şartsız, cansiperane ve tek yanlı bir...

Devlet Bahçeli "Sayın Cumhurbaşkanı'nın düşmesi, milletin devletin düşmesi anlamına geldiği için yanındayım" sözlerini etti. Böylece kayıtsız şartsız, cansiperane ve tek yanlı bir şekilde iktidarı neden desteklediğinin formülünü de vermiş oldu. Bu sözler ikna olmaya hazır olanları ikna etmiştir herhalde!

Böylece Bahçeli, Cumhurbaşkanı'nın değişmesini beka sorunu olarak gördüğü anlaşılıyor. Bir millet bir kişiye ya da bir sisteme indirgenirse onun düşmesiyle devletin düşmesi arasında ilişki de kurulmuş olur.

Daha sonra da sözlerine açıklama getirerek "Erdoğan düşerse demek Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi çökerse demektir. Ondan sonra ne olacağını tahmin edebiliyor musunuz? İç savaş nasıl çıkar, karşılıklı olaylar nasıl olur, hangi parti ne yapar..."

Bu ülke neler görmedi ki? 

Tek partili sistem düştü Türk milleti ve devleti düşmedi. Çok partili sistem darbeyle düştü millet ve devlet yaşamaya devam etti. Sistemler gitti sistemler geldi devlet ve millet yaşamaya devam etti.

Bundan iki yıl önce Parlamenter sistem düştüğünde nasıl ki Türkiye düşmediyse, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi gibi keyfi bir sistem düştüğünde de Türkiye düşmez!

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Ilımlı İslam'ın uyumlu Arap ülkeleri! 22 Eylül 2020 | 64 Okunma Şaka gibi gerçekler! 18 Eylül 2020 | 220 Okunma Kimlikler değil eylemler yargılanmalı! 15 Eylül 2020 | 212 Okunma İsrail merkezli Ortadoğu'nun inşası 11 Eylül 2020 | 2.050 Okunma Fransa'nın topyekûn saldırısı! 08 Eylül 2020 | 2.898 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar