AK Parti oligarkları ve seçim!

AK Parti giderek daha da oligarşik bir yapıya bürünüyor. Partinin her şeyi olan bir genel başkanı var. Her şeye ve her yere aday gösterilen bir de elitist bir gurubu var...

Onlar tarafından parti yönetiliyor. Bu nedenle toplumun önüne hem genel seçimlerde hem de yerel seçimlerde sürekli olarak aynı kişiler çıkarılıyor.

Adam belediye başkanıyken bir anda bakıyorsunuz milletvekili, sonra aynı adam bakan oluyor. Ardından tekrar milletvekili oluyor sonra da İzmir'e Belediye Başkan adayı oluyor.

Bir diğeri uzun süre (5 dönem) Kayseri'de belediye başkanlığı yapıyor, sonra milletvekili oluyor, ardından Genel Başkan Yardımcısı oluyor daha sonra da Ankara'da belediye başkan adayı oluyor. İktidar partisi yerel seçimler için Ankara'dan Ankara'lı bir aday bulamıyor.

Binalı Yıldırım'ı söylemeye gerek yoktur. Milletvekili oldu, dört kez ulaştırma bakanlığı görevinde bulundu. Türkiye'nin parlamenter sistemdeki son Başbakanı oldu. 24 Haziran seçimlerinin ardından yeni sistemin ilk TBMM Başkanı seçildi.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Tembel adam ideolojisi! 31 Mart 2020 | 186 Okunma Virüsün verdiği ders! 27 Mart 2020 | 1.723 Okunma İnsanlığın koronayla sınavı! 24 Mart 2020 | 1.909 Okunma İnsanlık düşmanı çeteler! 20 Mart 2020 | 214 Okunma ​​​​​​​Yaşananlardan herkes ders almalıdır! 17 Mart 2020 | 1.991 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar