ABD "Tanrı'nın Devleti" midir?

ABD'nin merhametsiz, zalim ve insanlık dışı yüzü II. Dünya Savaşı sırasında Japonya'ya attığı iki atom bombasıyla somutlaşmıştır.İnsanlık tarihinde ilk kez insanlığa karşı...

ABD'nin merhametsiz, zalim ve insanlık dışı yüzü II. Dünya Savaşı sırasında Japonya'ya attığı iki atom bombasıyla somutlaşmıştır.

İnsanlık tarihinde ilk kez insanlığa karşı atom bombasını kullanan ve bir bombayla yüz bini aşkın insanı katleden bir zihniyet söz konusudur.

Dolar her şeyin ölçüsüdür (!)

Bugünlerde Türkiye'ye dolar üzerinden saldıran ABD için güç her şeyin ölçütüdür. Bu bağlamda ABD'nin kozmokrat yöneticilerinin zihinsel alt yapısının ve ABD tarihinin iyi okunması gerekmektedir.

Amerika'nın sosyalizm sonrası hiçbir insani ve ahlaki ilke gözetmeden her anlamda arzı denetim altına alma faaliyetleri bütün dünyada yeni bekleyişe ve aynı ölçüde endişelere neden olmuştur.

Bugün dünyada güçle hak, bedenle ruh, maddeyle maneviyat, manevi otoriteyle siyasi otorite arasında sürekli bir denge arayışının hızlanmasının bir nedeni de budur.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Vatandaşın gündemiyle siyasetin gündemi! 02 Şubat 2021 | 261 Okunma HDP'yi kapatmamak! 29 Ocak 2021 | 297 Okunma "Mazlumun ahı indirir Şahı" 26 Ocak 2021 | 628 Okunma Milli güvenlik ya da ağır uyku! 22 Ocak 2021 | 185 Okunma İktidarların düşmana ihtiyacı vardır! 19 Ocak 2021 | 356 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar