ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Cinnet emareleri

Hayvanlara, kadına, sağlık mensuplarına yönelik şiddette istikrar sürmekteyken, bunlara bir de eğitim mensuplarına karşı gösterilen şiddet eklenmiştir .

Özcan Yeniçeri
Özcan Yeniçeri Yeniçağ Gazetesi
11 Ocak 2019 | 6.6 K

Hayvanlara, kadına, sağlık mensuplarına yönelik şiddette istikrar sürmekteyken, bunlara bir de eğitim mensuplarına karşı gösterilen şiddet eklenmiştir. Hayvanlara yönelik saldırılar zaten ekranlardan hiç eksik olmamaktadır. Haberlerde ikinci sırayı ise kadına yönelik şiddet almaktadır. Bunları sağlık personeline yönelik saldırılar takip etmektedir. Sağlık personeline yönelik şiddete bakıldığında hemen her olgunun şiddet nedeni olarak kullanıldığı görülmektedir.

Sağlık personeline yönelik şiddetle ilgili olarak haberlere düşen birkaç neden: "Hasta yakını iki kadın doktoru dövdü", "Ölen hastanın yakınları doktoru dövdü", "Randevuya geç kalan hasta doktoru dövdü", "Sıra bekleyen hasta doktoru dövdü", "Muayene sırasını kaçıran hastanın yakını doktoru dövdü", "Hasta yakınları kadın doktoru dövdü", "Bu kez doktor hastayı dövdü", "İstanbul'da tepesi atan bir doktor İngiliz anahtarıyla hasta yakınını dövdü", "Doktor ameliyat masasında 'ücret' için hastayı dövdü"...

Kopya çekemeyince öldürüyor!

Son zamanlarda eğitim/öğretim mensuplarına karşı gösterilen şiddette ciddi bir artış vardır. Eğitim mensuplarını tartaklamalar, dövmeler, yaralamalar ve öldürmeler sıradanlaşmıştır.

Okullara eğitim materyalleri değil aynı zamanda silah sokmanın da ne kadar kolay olduğunu son yaşanan olaylar kanıtlamaktadır.

Psikopat tipler bir yana bazı veliler bile çocuklarının karşılaştıkları sorunlar için çözüm yolu olarak fiziki güç kullanmayı görmektedir.  Bu durum cinnetin toplumsal boyutunu göstermektedir.

Devamını Oku
Diğer Yazıları
DAHA FAZLA SONUÇ GÖSTER