ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Prens Salman ABD'nin rehinesidir!

               Kaşıkçı cinayetinde herkesin bildiğini ama kimsenin söylemediğini sonuçta CIA söyledi .

Özcan Yeniçeri
Özcan Yeniçeri Yeniçağ Gazetesi
21 Kasım 2018 | 7.5 K

               Kaşıkçı cinayetinde herkesin bildiğini ama kimsenin söylemediğini sonuçta CIA söyledi.

                ABD istihbaratı Cemal Kaşıkçı'yı İstanbul'daki Başkonsolosluğa giderek belgelerini almasını Prens Salman'ın kardeşi olan Washington Büyükelçisi Halid bin Selman'ın yönlendirdiğini açıkladı.

                Halid bin Selman'ın Kaşıkçı'nın hunharca katledildiği İstanbul Başkonsolosluğuna gitmesini Prens Salman'ın istediğinin kesin olduğu CIA tarafından iddia edildi.

                CIA'nın mızrağın çuvala sığmayacak boyuta gelmesiyle açıkladığı, Suudlar tarafından inkar edilen gerçek şudur: Veliaht Prens Muhammed bin Selman'ın haberi  olmadan, onun emri, onayı bulunmadan ve olaya müdahale etmeden böyle bir cinayetin işlenmesi mümkün değildir. Zaten aksi bir durum krallığın şanına gölge düşürürdü!

                Washington Post gazetesi "CIA, Prens Selman'ın Kaşıkçı'nın suikast emrini verdiği sonucuna ulaştı" açıklamasını yaptı. Bu yüksek güvenirliği olan bir değerlendirmedir.

                Cemal Kaşıkçı'nın Prens Selman tarafından "Müslüman Kardeşler'e yakın tehlikeli bir İslamcı" olarak görüldüğü ve öldürülmesine de bu yüzden karar verildiği CIA'nın iddiaları arasındadır.

Devamını Oku
Diğer Yazıları
DAHA FAZLA SONUÇ GÖSTER