ÇOK OKUNAN YAZARLAR

FETÖ, Prens Selman ve Dahlan

"İslam'a karşı İslam"ı kullanmak temel emperyal stratejidir .

Özcan Yeniçeri
Özcan Yeniçeri Yeniçağ Gazetesi
23 Ekim 2018 | 6.9 K

"İslam'a karşı İslam"ı kullanmak temel emperyal stratejidir. Burada Şii İslam'a karşı Sünni İslam'ı kullanmak esas olmakla birlikte Sünni İslam'ı da kendi içinde vuruşturmak emperyalist bir taktiktir.

İran ile Irak gibi ülkeleri birbiriyle vuruşturarak güçten düşürmek önemli bir stratejiydi. Ancak her zaman bu mümkün olmamaktadır. Bu yüzden İslam ülkelerinden devşirilerek yabancılaştırılmış yerliler vasıtasıyla ülkeler, içerilerinden istikrarsızlaştırılıp etkisizleştirilmektedir.

Üç emperyal tetikçi!

Sözde cemaat lideri Gülen, Filistinli muhalif lider Muhammed Dahlan, Suud Prensi Selman, her üçü de emperyalizmin emrindeki tetikçileridir. Her üçü de birbirleriyle şu veya bu biçimde iletişim içindedir. Her üçü de "Ilımlı İslam", ABD'ye uyarlanmış İslam yani adı İslam olan ama içinde İslam bulunmayan İslam inancına sahiptirler.

Bu üç karanlık adamdan birincisi olan FETÖ, 15 Temmuz darbe girişimini Dahlan'ın finanse ettiğine yönelik iddialar var. FETÖ zaman zaman Dahlan'a ait televizyonlarda konuşuyor.

İngiliz The Guardian gazetesinin eski editörü David Hearst ise Dahlan'ı, açıkça 15 Temmuz darbe girişiminde aracılık yapmakla suçlamıştı.

Devamını Oku
Diğer Yazıları
DAHA FAZLA SONUÇ GÖSTER