ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Başkanlık geldi her şey düzeldi!

                Malum koro yeni sistemle 'Türkiye'nin şahlanacağını, ekonominin düzeleceğini, demokrasinin derinleşeceğini' söylüyor .

Özcan Yeniçeri
Özcan Yeniçeri Yeniçağ Gazetesi
13 Temmuz 2018 | 3.8 K

                Malum koro yeni sistemle 'Türkiye'nin şahlanacağını, ekonominin düzeleceğini, demokrasinin derinleşeceğini' söylüyor. Bu zihniyete göre artık "Bürokratik oligarşi sona erdi". "Vesayet sistemi gitti halkın egemenliği kuruldu". "Millî ve yerli yönetim geldi" .

                İktidara yaranma amaçlı da olsa bu tür iyimserlik iyidir. Umutlu olmak olumludur. Ancak tek adam rejimini kutsayanlar çıtayı çok yüksek tutuyor. Beklentiler gerçekleşmediğinde bu durum büyük hayal kırıklıkları yaşatır.

                Aynı koro bir zamanlar Annan Planı'nın Kıbrıs'ta çözüm, Çözüm Süreci'nin ülkede barış, Zürih Protokollerinin Ermenilerle kardeşlik üreteceğini iddia etmişlerdi. Hepsinde söylediklerinin tersi çıktı yüzleri asla kızarmadı.

Bu güruhun söylediklerine bakılırsa sanki on altı yıldır Türkiye'yi başkaları idare ediyordu. Sanki on altı yıldır iktidarın başındakinin 'bir söylediğini iki eden' bir bürokrasi vardı. Dahası sanki on altı yıldır iktidardakiler "millî ve yerel" değildi. Sanki Kılıçdaroğlu, BOP eş başkanıydı, samanı ve eti sanki CHP ithal ediyordu!

                Yürürlüğe giren ve ne deveye ne de kuşa benzemeyen Cumhur Sistemi umulur ki devletin, milletin, demokrasinin hayrına sonuçlar üretsin!

                Ama durum temenni edilerek geçiştirilecek kadar basit değildir.

Devamını Oku
Diğer Yazıları
DAHA FAZLA SONUÇ GÖSTER