ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Türk'ün kaldırılmasına alet olmak!

                  Türkiye'de kurumların, partilerin ve ülkenin başına Türk Milleti, Türk ve Türklüğe düşman kişiler gelebilmektedir .

Özcan Yeniçeri
Özcan Yeniçeri Yeniçağ Gazetesi
13 Şubat 2018 | 84

                  Türkiye'de kurumların, partilerin ve ülkenin başına Türk Milleti, Türk ve Türklüğe düşman kişiler gelebilmektedir. Türk kavramını "ırkçılık" ve "etnikçilik" olarak gören zihniyetler ise Türkiye'de uzun yıllar iktidar olabilmektedir. Türkiye'de her fırsattan istifade eden iktidar sahipleri Türk kavramını günah keçisi ilan edilebilmektedir.

Ancak bugüne kadar Türk düşmanı unsurlar süreç içinde iktidarı kaybetmekte Türk ve Türkiye gibi kavramlar baki kalmaktaydı. AKP iktidarıyla birlikte durum tersine dönmüş, kurumların ve devletin başındakilerle birlikte Türk ve Türkiye gibi kavramlar da gitmektedir. Gelinen aşamada Türk karşıtlarının Türk adlı kurumlardaki faaliyetleri gerekçe gösterilerek tam da onların arzuladığı biçimde Türk kavramı cezalandırılmaktadır.

Bahçeli, AKP ittifakı ve Türklük!

Türk Tabipleri Birliği'nin tepesini ele geçirmiş olan bir grup Türkiye'nin haklı ve meşru Afrin operasyonu dolaysıyla durumdan vazife çıkararak küstah bir bildiri yayınlamıştır. Bunu gerekçe gösteren AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bakanlar Kurulu kararı ile meslek örgütlerinin başındaki Türk-Türkiye ifadelerinin kaldırılacağını açıkladı. Erdoğan, Türk Tabipleri Birliği ile Türkiye Barolar Birliği'nin adından 'Türk' kelimesi çıkmalı dedi.

Bahçeli, patronunun açıklamalarına her zaman yaptığı gibi gereken desteği şöyle verdi: "Bunların nesi Türk'tür ki, ismi de Türk kalacaktır?"

Böylece AKP'yi taklidi, tekrarlamayı ve onaylamayı siyasi tavır olarak alan Bahçeli bir kurumun mensuplarının yaptığı küstah açıklamayı bahane ederek kurumun, Türk ve Türkiye kavramlarını cezalandırılmasına alet olmuştur. Bunu da sözde Türk ve Türkiye kavramlarına bu kurumların başındaki zatlardan korumak için yapmaktadır.

Devamını Oku
Diğer Yazıları
DAHA FAZLA SONUÇ GÖSTER