Sırtlanlarla dans…

1990 yapımı Kurtlarla Dans filmi tam 7 dalda Oscar Ödülü kazanmıştı, Kevin Costner’ın adını sinema tarihine perçinlemişti. 2024 yapımı Sırtlanlarla Dans, şimdilik bir film değil...

1990 yapımı Kurtlarla Dans filmi tam 7 dalda Oscar Ödülü kazanmıştı, Kevin Costner’ın adını sinema tarihine perçinlemişti. 

2024 yapımı Sırtlanlarla Dans, şimdilik bir film değil, çeşitli gizli servislerin ortaklaşa yazdığı bir senaryo. 

Senaryo Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, Şam’dan gelen mesajlara, olumlu dönüş yaptığı bir süreçte başlıyor. Filmin Kayseri ve Suriye’nin özgürleştirilmiş bölgelerinde geçen sahneleri var sanıyoruz ama aslında film tıpkı Matrix gibi. 

Bu filmde paralel evren, sosyal medya düzlemi ve sırtlanlar Türkiye’nin sinir uçlarıyla oynamaya çalışıyorlar. 

Benzetmelerden bilgilere geçeyim:  

Bu konu üzerinde kalem ya da klavye oynatanlar normal zamanlarda Suriye’nin kuzeyinde neler olduğunu takip etmez, bilmezler. 

Türk Silahlı Kuvvetleri, denetimi altındaki bölgelerdeki gruplarla ilişkisinde, yerli halka baskı, eşyalara el koyma ve kadınlara yönelik olumsuz davranışlara asla müsamaha göstermez. Uyarıldıkları halde olumsuz davranışını sürdüren grup ya da kişiler süratle yerleşim birimleri dışına çıkarılır ve halkla temas etmeleri engellenir. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Türk savaş uçakları motor çalıştırdı... 13 Temmuz 2024 | 48 Okunma Ecevit’in Londra baskını, İngilizlerin tuvalet oyunu... 12 Temmuz 2024 | 1.679 Okunma NATO, “kan ve gözyaşı” zamanı 12 Temmuz 2024 | 243 Okunma Birini astık birini görevden aldık! İzmir’in kurtuluşunu kutlamayı yasakladık 11 Temmuz 2024 | 1.808 Okunma Osmanlı’nın hoşgörüsü Kilise’nin fırsatçılığı 10 Temmuz 2024 | 1.487 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar