Rus tipi diplomasi…

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Astana’da Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile beklenen görüşmesini yaptı. Görüşme, başarılı bir görüşme oldu, lider açıklamalarından bunu anlayabiliyoruz...

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Astana’da Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile beklenen görüşmesini yaptı. Görüşme, başarılı bir görüşme oldu, lider açıklamalarından bunu anlayabiliyoruz ama Rus tipi diplomasiden gelen garip mesajlar da oldu. 

Mesela Kremlin’in önemli ismi Peskov, Rus devlet kanalına yaptığı açıklamada, Ukrayna savaşının sona erdirilmesi için Türkiye’nin arabuluculuğuna mesafeli yaklaşım sergileyen bir açıklama yaptı. Rusya Devlet Başkanı, Ukrayna ile müzakerelerin İstanbul’da varılan mutabakat üzerinden gitmesi gerektiğini söyleyip duruyor ama Sözcü Peskov kendi kamuoyuna tek cümlelik bir açıklama yaparak kafa karıştırıyor. 

Kommersant Gazetesi’nin Kremlin tarafından sevilen muhabiri, devlet başkanlığı muhabiri Andrey Kolesnikov, Astana’da en çok Erdoğan-Putin görüşmesinin merak edildiğini, iki liderin başarılı geçen görüşmede ticaret hacmini iki katına çıkarmaya karar verdiğini yazdı. Buraya kadar haber normaldi ama Kremlin muhabiri, araya sorunlu alanları da sıkıştırmayı ihmal etmedi. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Türkiye, Yunanistan’a yardım yollamalı… 24 Temmuz 2024 | 1.223 Okunma Özgür Özel ile gece yarısı Kıbrıs mesaisi... 21 Temmuz 2024 | 418 Okunma Yeni dil: Kıbrıs Türk Devleti... 21 Temmuz 2024 | 228 Okunma ‘Dengeleri değiştirmeye kimsenin gücü yetmez’ 20 Temmuz 2024 | 287 Okunma 20 Temmuz bayramınız kutlu olsun bay Dendias 19 Temmuz 2024 | 749 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar