Kimse CHP’ye laf etmesin...

CHP tabanı, anti-emperyalist kökleri nedeniyle “NATO’yu kızdırmayalım” cümleleri kuran birini de benimsemez, Türkiye’nin arası kiminle kötüyse suçlu mutlaka Ankara’dır duruşundan da hoşlanmaz. Briç muhabbeti bittiğinde...

CHP Genel Başkan Başdanış- manı Ünal Çeviköz’ü tartışıyoruz bir süredir.

Tartışma Azerbaycan’a götürüldüğü iddia edilen Suriyeli savaşçılarla başladı, ardından Çeviköz’ün geçmişte yaptığı Libya, Yunanistan işgali altındaki adalar ve Doğu Akdeniz açıklamaları, “NATO’yu kızdırmamak” gibi sözleriyle devam etti.

Ünal Çeviköz’ün sözlerinden dolayı kimsenin CHP’ye laf etmeye hakkı yok aslında.

2018 Kurultayı’nda Parti Meclisi’ne son sıradan, ancak kurayla girebilen, 2020 Kurultayı’nda 1200 delegeden ancak 278’inin oyunu alabilmiş ve CHP delegelerinin üzerini çizdiği bir isimdir Çeviköz.

O yüzden Çeviköz’ün sözleri CHP’yi değil, delege iradesine rağmen, Çeviköz’den vazgeçemeyen Kılıçdaroğlu’nu bağlar.

Kemal Bey, gazetecilere ne kadar iyi briç oynadığını anlatırken, başdanışmanı Ünal Çeviköz de, sosyal medyadan “Suudi Arabistan ile ilişkilerimiz CHP iktidarı döneminde düzelecek” mesajları yazıyordu.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
En kompleksli hallerimiz... 29 Kasım 2020 | 18 Okunma Parlamenter sistem mi, cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi mi? 27 Kasım 2020 | 751 Okunma ABD’nin yeni bakanları ve Türkiye 25 Kasım 2020 | 222 Okunma Herkesin farklı anladığı yasak 22 Kasım 2020 | 59 Okunma ‘Bu önlemlerle salgın bitmez’ 20 Kasım 2020 | 138 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar