Beren'e değil, size laf soktu Kenan!

Birçok erkek, birlikte olduğu kadının geçmişini, yüreği değil, bedeni üzerinden değerlendirir. Kadının geçmişte birini sevip sevmediği değil, biriyle yatıp yatmadığı önemlidir.

Alınan bir gül ya da yazılmış bir şiiri, bir mektubu kıskanmaz erkek geçmişe dair, ‘Öptü mü?’,  ‘Dokundu mu?’, onu sorgular...
Çekirdek çitleyip, mahalledeki ağız kavgasını seyredenler gibi bakıyoruz bir süredir Beren Saat-Kenan Doğulu çifti arasında olanlara.
Kafamız basmıyor bir türlü meselenin bir imzadan, bir nüfus kayıt bilgisini silmekten çok daha öte olduğunu...
Oyuncunun yazdıklarına bakıp, sevgisini sorgulamaya kalkıyoruz ama hiç aklımıza gelmiyor meselenin sevmek kadar sevildiğini hissetmekle de alakalı olabileceği.
Şarkıcının hafta sonu söylediği “O kadar basit değil” lafını Saat’e gönderme zanneden halimiz ne komik, aynı zamanda ne acı.
O laf bütün olan biteni “Ee, boşanıyor musunuz, boşanmıyor musunuz?” sorusuna indirgeyen soru kalıbı için söylendi.
Daha önce üstü kapalı şekilde yazmıştım, bugün daha açık yazmak zorunda hissediyorum kendimi.
Hayatını kaybetmiş eski nişanlının bıraktığı sıcak anıların gölgesinde bir ilişkiyi yaşatmaya çalışan iki insan var karşımızda.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Yine Deniz Akkaya, yine haksızlık... 17 Temmuz 2019 | 60 Okunma İKİ 15 TEMMUZ’UN ORTAK NOKTALARI... 14 Temmuz 2019 | 42 Okunma ZORBALARDAN MAĞDUR ÇIKARMAK 12 Temmuz 2019 | 93 Okunma Sadece boşandılar, savaş ilan etmediler 10 Temmuz 2019 | 76 Okunma GÜVERCİNLER UÇUYOR NAZLICAN... 07 Temmuz 2019 | 43 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar