ÇOK OKUNAN YAZARLAR

EMRE ALTUĞ İFLAS MI ETTİ?

Alaçatı’nın Gazino Sako’su durdu geçtiğimiz hafta .

Özay Şendir
Özay Şendir Milliyet Gazetesi
22 Ağustos 2018 | 3.5 K

Alaçatı’nın Gazino Sako’su durdu geçtiğimiz hafta. ‘Ünlü sanatçı Emre Altuğ iflas etti’ diye verdi bu haberi bir sürü medya kuruluşu...
Çocukluk arkadaşım Emre, neyin ne olduğunu gayet iyi biliyorum da, parasını alamadığını söyleyen Deha Bilimlier’e dair soru sormam, yazmadan önce mutlaka konuşmam gerekiyordu.     O haberlerin canını çok sıktığını tahmin ettiğim için bekledim bir süre. Pazartesi akşamı konuştuk. Önce bildiğim kısmı yazayım:
Gazino Sako, üç ortak tarafından kuruldu ve açıldı. Emre Altuğ’un ortaklığa katkısı sahne düzeninin kurulması, çıkacak sanatçıların organizasyonu ve işletmenin reklamının yapılmasıydı. Yani kasadan sorumlu değildi. 
İşletme kâr etseydi, belirli bir oranda pay alacaktı. Alaçatı’da kimi işletmelerin CD ya da bilgisayardan çaldıkları müzik için bile para aldıkları bir dönemde yola çıktılar, olmadı, bayram öncesi durdular. Emre’ye parasını alamadığını söyleyen Bilimlier’in durumunu sordum konuşmamızda. “Şarkıcı arkadaşımın durumunu araştırıyorum, bir mağduriyet varsa çözmek için ne gerekiyorsa yapacağım” dedi Emre.  
Oğullarına çok düşkün bir babadır Emre, çocukların etkilenme ihtimalini düşünerek “Sen hiç konuşmayacak mısın?” diye de sordum. “Birkaç güne kadar” dedi. İş hayatı bu, bazen batar bazen çıkarsın, hepsi insan için.
Ama Emre gibi dünya kibarı ve kimseyi geri çevirmeyen bir adamı hiç aramadan ‘iflas etti’ diye     yazmak garip ama biraz...

Skandalsız da oluyor işte 

Devamını Oku
Diğer Yazıları
DAHA FAZLA SONUÇ GÖSTER