Özay Şendir
Özay Şendir Milliyet

Yaşasın demokrasi

17 Temmuz 2017 | 2.3 K

15 Temmuz Destanı mitingi başlamadan önce CNN-Turk’ü protesto etmeye kalkan 30-40 kişilik küçük bir gruba ilk müdahale eden  ve geçen seneyi hatırlatan kişi  24 Tv programcısı  Ersoy Dede oldu. Ardından da organizasyon ekibinin uyarı anonsları geldi. Haksızlık etmemek lazım, o gece Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın tüm kanallarda tüm Türkiye’ye seslendiği Facetime uygulamasını kullanmayı akıl eden ilk kişi Hande Fırat olmuştu. Eğer 15 Temmuz darbe girişimi başarılı olsaydı şimdi ne Cnn-Turk kalırdı ne de  24 Tv.

 6 gün arayla siyasi görüşleri son derece farklı milyonlarca insan İstanbul’da düzenlenen mitinglere katıldı, kimsenin burnu bile kanamadı. Eğer 15 Temmuz darbe girişimi başarılı olsaydı bu mitingleri değil baskı altındaki milyonları, kaybedilen binlerce insanı konuşuyor olacaktık.

 Beylik bir laftır, herkes bilir, “En kötü demokrasi en iyi askeri darbeden iyidir”.  Geçen Pazar’dan bu Pazartesi sabahına kadar olan sürede yaşayarak gördük ki cümle doğru. O zaman hangi siyasi görüşten olursan ol söylenecek cümle: “Yaşasın demokrasi” olmalı...

Devamını Oku
Diğer Yazıları
DAHA FAZLA SONUÇ GÖSTER