Sri Lanka, Hakkari ya da Chrisrtchurch: terör her yerde insanlığın düşmanı

Hristiyan alemi bu hafta sonu paskalya yortusunu kutlamaktayken Sri Lanka’dan gelen acı haber tüm insanlar olarak hepimizi sarstı. Terör bir kez daha insanlığın düşmanı olarak kendini gösterdi.

Sri Lanka’da kiliseleri ve otelleri hedef alan teröristler 290 ve belki de daha fazla insanı katlettiler. 500’den fazla yaralı olduğu haberlerini okuduk. Katledilenler arasında iki de Türk vatandaşı var. Paskalya Yortusunu kutlamakta olan onlarca Hristiyan katledildi ve yüzlercesi yaralandı. İnsanlık düşmanı caniler bu sefer Sri Lanka’yı vurdu. 21 milyon nüfusu olan Sri Lanka'da halkın yüzde 70'i Budist, yüzde 12'si Hindu, yüzde 10'nu Müslüman ve yaklaşık yüzde 7'si Hristiyanlardan oluşuyor. Sayılardan da anlaşıldığı gibi ülke nüfusunun en azını oluşturan Hristiyanlar hedef alındı. 

Ardından da Kalutara kentindeki Müslümanlara ait iş yerleri kundaklandı. Pattalum kasabasındaki bir camiye molotof kokteyli saldırısında bulunuldu. 

Anlaşılan teröristlerin hedefi Sri Lanka’nın bir iç savaşa sürüklenmesini sağlamak.

Terör her yerde aynı şekilde insanlığın düşmanı. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
"15 Temmuz" ve Avrupa'nın "çifte standardı" 17 Temmuz 2019 | 27 Okunma Bir Alman, bir Fransız, bir Belçikalı ve bir İtalyan "eski tas- eski hamam" 12 Temmuz 2019 | 80 Okunma Kaptan Rackete, Salvini ve mültecileri istemeyen Avrupa 10 Temmuz 2019 | 44 Okunma Liderlerin Avrupası ve yeni yüzler 05 Temmuz 2019 | 27 Okunma Libya'da teröre izin verilmemeli 03 Temmuz 2019 | 24 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar