PKK terör örtügü ormanları yakıyor

Tüm dünya kamuoyunun gözleri önünde “dünyanın ciğerleri” olarak tanımlanan Amazon Ormanları yanmakta. Bu yıl Ocak ayının ilk günlerinden bugüne kadar 80 bin yangın gündeme geldi.

 Brezilya tek başına bu yangınlarla mücadelede başarısız kalmakta. Bu nedenle geçtiğimiz hafta sonu ve Pazartesi toplanan G7 Zirvesi’nde de Fransa ve Almanya’nın önerisiyle Amazon Ormanları yangınlarını sona erdirici tedbirler için 20 Milyon Avro yardım yapılması kararlaştırıldı.

Küresel ısınma ve benzeri nedenler sebebiyle tüm insanlığın haklı gelecek kaygılarına sahip olduğu bir dönemde Amazon Ormanlarında çok geniş bölgelere yayılan yangınlar nedeniyle tabiatın tahrip olmasının sonuçları çok vahim. Bu nedenle acilen müdahale şart. G7 tarafından gündeme gelen yardımın Birleşmiş Milletler nezdinde de gündeme gelerek ihtiyaç duyulan tüm önlemlerin sağlanması gerekiyor. Uluslararası iş birliği olmaksızın Brezilya’nın bu ormanları korumasının mümkün olmadığını hep birlikte gördük ve görmekteyiz.

Maalesef orman yangınları sadece Brezilya’da da değil dünyanın birçok köşesinde çok sayıda ağacın, bitkinin ve hayvanın yok olmasına neden olmaya devam etmekte.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
YENİ AB KOMİSYONU 13 Eylül 2019 | 145 Okunma TÜRKİYE, SIĞINMACILARI AVRUPA'YA YOLLAMAK ZORUNDA KALABİLİR 11 Eylül 2019 | 89 Okunma AVRUPA, KÜRT ANNELERİN SESİNİ NE ZAMAN DUYACAK? 06 Eylül 2019 | 67 Okunma Almanya'da AfD gerçeği 04 Eylül 2019 | 97 Okunma PKK terör örtügü ormanları yakıyor 30 Ağustos 2019 | 1.825 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar