Avusturya'da seçmenler muhafazakar hükümet istiyor

Seçmenlerin yüzde 37,2 civarında oyunu alan Sebastian Kurz bu şekilde Avusturya’nın yeniden başbakanı olacağını da ilan etmiş oldu. İlk önce hemen belirtmek isterim, Sebastian Kurz ve partisi ÖVP çok başarılı bir seçim kampanyası yaptı.

Seçmenlere ulaşmayı ve FPÖ ile olan koalisyon hükümeti döneminde gündeme gelen skandalın “kurbanı” olduklarını anlatmayı başardılar. Seçmenleri ikna ettiler. 

Sebastian Kurz, muhafazakar seçmenlerin oyunu almakla kalmadı. FPÖ’nün “aşırı sağcı ve popülist” söylevlerle etkilediği seçmenlerin de oldukça önemli bir kesiminin oyunu ÖVP’ye geri getirdi. Avrupa Birliği, sığınmacılar, yabancılar, Müslümanlar ve işsizlik gibi konuları “popülist” vaatler sunarak istismar eden “aşırı sağcı ve popülist” politikacıların aslında “boş laflar konuştuklarını” ve sadece “skandallara neden olduklarını” seçmenlere ustaca anlatmayı da başardı. Bu açıdan Avusturya seçimleri oldukça önemli bir gerçeği de ortaya çıkardı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
FUTBOLCULARIMIZI RAHAT BIRAKIN 19 Ekim 2019 | 14 Okunma YPG TERÖR ÖRGÜTÜ NATO ÜYESİ Mİ? 16 Ekim 2019 | 43 Okunma AVRUPA'NIN DESTEKLEMESİ GEREKEN "BARIŞ PINARI HAREKATI" 11 Ekim 2019 | 74 Okunma AMERİKALI PROVOKATÖRLER EN BAŞTA ABD'YE ZARAR VERİYORLAR 09 Ekim 2019 | 34 Okunma Avusturya'da seçmenler muhafazakar hükümet istiyor 02 Ekim 2019 | 23 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar