"15 Temmuz" ve Avrupa'nın "çifte standardı"

Tam üç yıl önce Türkiye’de bir grup asker demokrasiyi devirmeye kalkıştı. Oradaydım! Evet tam üç yıl önce uçaklar Ankara’yı bombalarken oradaydım

Helikopterler uçaksavar mermileri ile insanları tararken oradaydım. Tanklar içinde insanların olduğu otomobilleri ezerken oradaydım. Zorba askerlere karşı hiçbir şiddete başvurmadan demokratik gösteri haklarını kullanarak “darbeye hayır” diyen insanların askerler tarafından katledildiğine şahit oldum. En başta meclis binası içinde milletvekilleri varken ve emniyet müdürlüğü gibi kurumlar uçaklar tarafından bombalanırken ben de Ankara’da tüm bunlara “şahit oldum”.  Cumhurbaşkanlığı önünde bekleyen insanlar bir savaş uçağı tarafından bombalandı ve katledildi. 

Ankara’da “insanlık düşmanı teröristlerin vahşetine” tanık olduğum saatlerde İstanbul’da ve Türkiye’nin başka yerlerinde de benzeri cinayetler işlendi. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve ailesi öldürülmek istendi. Aynı şekilde zamanın Başbakanı Binali Yıldırım’ın konvoyu saldırıya uğradı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
TERÖRİSTLER İADE EDİLMELİ 22 Ağustos 2019 | 15 Okunma ALMANYA'DA YAKINDA ERKEN SEÇİM Mİ VAR? 10 Ağustos 2019 | 24 Okunma AB, YANLIŞ KIBRIS POLİTİKASINA SON VERMELİ 07 Ağustos 2019 | 46 Okunma İskoçlar ve İrlandalılar için Boris Johnson yeni bir şans mı? 02 Ağustos 2019 | 57 Okunma "İstenmeyen göçmenler" olmasa ekonominin hali ne olurdu? 01 Ağustos 2019 | 277 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar