Teravih namazında okunacak dua

Teravihe başlarken ve bittikten sonra çeşitli dualar vardır... Sual: Teravih namazına başlarken ve sonunda, çeşitli dualar okunuyor. Bu dualar nelerdir ve nasıldır?Cevap: Teravih namazına başlarken ve bittikten sonra...

Teravihe başlarken ve bittikten sonra çeşitli dualar vardır...
 
Sual: Teravih namazına başlarken ve sonunda, çeşitli dualar okunuyor. Bu dualar nelerdir ve nasıldır?
Cevap: Teravih namazına başlarken ve bittikten sonra çeşitli şekilde okunan dualar vardır. Mesela teravih namazına kalkarken okunacak dualardan birisi şöyledir:
“Sübhâne zil mülki vel melekût. Sübhâne zil izzeti vel azameti vel celâli vel cemâli vel ceberut. Sübhânel melikil mevcûd. Sübhânel melikil ma'bûd. Sübhânel melikil hayyillezî lâ yenâmü ve lâ yemût. Sübbûhun kuddûsün Rabbünâ ve Rabbül melâiketi verrûh. Merhaben, merhaben, merhabâ yâ şehre Ramezân. Merhaben, merhaben, merhabâ yâ şehrel-bereketi vel gufrân. Merhaben, merhaben, merhabâ yâ şehret-tesbîhi vet-tehlîli vez-zikri ve tilâvet-il Kur'ân. Evvelühû, âhiruhû, zâhiruhû, bâtınühû, yâ men lâ ilâhe illâ hüv.”
Ramazanın onbeşinde sonra Merhaba diye okunan yerler, Elveda diye okunur. Teravih namazı bitince okunacak dua da şöyledir:
YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İhtiyaç eşyasının içine neler girmektedir? 22 Mayıs 2019 | 103 Okunma Kutuplarda oruç tutmak 21 Mayıs 2019 | 644 Okunma Zekâtı verilmeyen mallar 20 Mayıs 2019 | 637 Okunma Yazın oruç tutmak zararlı mıdır? 19 Mayıs 2019 | 152 Okunma Zekât, hicretten sonra farz oldu 18 Mayıs 2019 | 92 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar