Peygamber Efendimizin şefaati

Peygamber Efendimiz secde edip, dua edecek ve şefâati kabul olacaktır... Sual: Peygamberlere şefaat izni verileceği kitaplarda yazılı. Peygamber Efendimiz de ümmetine şefaat edecek mi...

Peygamber Efendimiz secde edip, dua edecek ve şefâati kabul olacaktır...
 
Sual: Peygamberlere şefaat izni verileceği kitaplarda yazılı. Peygamber Efendimiz de ümmetine şefaat edecek mi ve kimler bu şefaatten faydalanacaktır?

Cevap: Mahşer günü, kabrinden ilk önce Resulullah Efendimiz kalkacaktır. Üzerinde cennet elbisesi bulunacaktır. Burak isimli bir hayvan üzerinde mahşer yerine gidecektir. Peygamber Efendimizin elinde Livâ-ül-hamd denilen bayrak olacaktır.

Peygamberler dâhil bütün insanlar bu bayrağın altında duracaktır. Mahşer halkı, beklemekten çok sıkılacaklardır. Önce Âdem aleyhisselama, sırasıyla Nuh aleyhisselama, İbrahim aleyhisselama, Musa aleyhisselama ve İsa aleyhisselama gidip, hesabın başlanması için şefaat etmelerini dileyeceklerdir. Her Peygamber, birer özür bildirerek, Allahü teâlâdan utandıklarını söyleyecekler ve şefaat edemeyeceklerdir.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İnsan için "yarattı" demek! 02 Aralık 2021 | 209 Okunma Bozuk itikat, küfür müdür? 01 Aralık 2021 | 176 Okunma İnsan hasta olmamaya dikkat etmelidir 30 Kasım 2021 | 83 Okunma Yemeğe Besmele ile başlamalı 29 Kasım 2021 | 119 Okunma Farzı yapmayanın imanı gider mi? 28 Kasım 2021 | 261 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar