Peygamber Efendimizin şefaati

Peygamber Efendimiz secde edip, dua edecek ve şefâati kabul olacaktır... Sual: Peygamberlere şefaat izni verileceği kitaplarda yazılı. Peygamber Efendimiz de ümmetine şefaat edecek mi...

Peygamber Efendimiz secde edip, dua edecek ve şefâati kabul olacaktır...
 
Sual: Peygamberlere şefaat izni verileceği kitaplarda yazılı. Peygamber Efendimiz de ümmetine şefaat edecek mi ve kimler bu şefaatten faydalanacaktır?

Cevap: Mahşer günü, kabrinden ilk önce Resulullah Efendimiz kalkacaktır. Üzerinde cennet elbisesi bulunacaktır. Burak isimli bir hayvan üzerinde mahşer yerine gidecektir. Peygamber Efendimizin elinde Livâ-ül-hamd denilen bayrak olacaktır.

Peygamberler dâhil bütün insanlar bu bayrağın altında duracaktır. Mahşer halkı, beklemekten çok sıkılacaklardır. Önce Âdem aleyhisselama, sırasıyla Nuh aleyhisselama, İbrahim aleyhisselama, Musa aleyhisselama ve İsa aleyhisselama gidip, hesabın başlanması için şefaat etmelerini dileyeceklerdir. Her Peygamber, birer özür bildirerek, Allahü teâlâdan utandıklarını söyleyecekler ve şefaat edemeyeceklerdir.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Yemeğe besmele ile başlamalı 27 Kasım 2020 | 98 Okunma Kendine lazım olanı, başkasına vermek 26 Kasım 2020 | 85 Okunma İmama uymanın doğru olması için 25 Kasım 2020 | 106 Okunma Farz ile vacip arasındaki fark 24 Kasım 2020 | 327 Okunma Abdest alırken okunan dualar 23 Kasım 2020 | 396 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar