Peygamber efendimizin şefaati

Mahşer günü, kabrinden ilk önce Resulullah efendimiz kalkacaktır. Mahşer günü, kabrinden ilk önce Resulullah efendimiz kalkacaktır. Sual: Peygamberlere şefaat izni verileceği kitaplarda yazılı. Peygamber efendimiz de...

Mahşer günü, kabrinden ilk önce Resulullah efendimiz kalkacaktır.
Mahşer günü, kabrinden ilk önce Resulullah efendimiz kalkacaktır.
 
Sual: Peygamberlere şefaat izni verileceği kitaplarda yazılı. Peygamber efendimiz de ümmetine şefaat edecek mi ve kimler bu şefaatten faydalanacaktır?
Cevap: Mahşer günü, kabrinden ilk önce Resulullah efendimiz kalkacaktır. Üzerinde Cennet elbisesi bulunacaktır. Burak isimli bir hayvan üzerinde mahşer yerine gidecektir. Peygamber efendimizin elinde livâ-ül-hamd denilen bayrak olacaktır.
Peygamberler dâhil bütün insanlar bu bayrağın altında duracaktır. Mahşer halkı, beklemekten çok sıkılacaklardır. Önce Âdem aleyhisselama, sırasıyla Nuh aleyhisselama, İbrahim aleyhisselama, Musa aleyhisselama ve İsa aleyhisselama gidip, hesabın başlanması için şefaat etmelerini dileyeceklerdir. Her Peygamber, birer özür bildirerek, Allahü teâlâdan utandıklarını söyleyecekler ve şefaat edemeyeceklerdir. Son olarak insanlar, Resulullah efendimize gelip yalvaracaklardır. Peygamber efendimiz secde edip, dua edecek ve şefâati kabul olacaktır.
YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Resulullahın sözünde durması 13 Kasım 2019 | 110 Okunma Resulullah efendimiz, neseben üstündür 12 Kasım 2019 | 122 Okunma Peygamberlik makamı aklın üstündedir 11 Kasım 2019 | 227 Okunma Muhammed aleyhisselamın ahlakı 10 Kasım 2019 | 110 Okunma Âlemlere rahmet olarak gönderildi 09 Kasım 2019 | 47 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar