Müslüman olmak için

Türkiye Gazetesi Yazarı Osman Ünlü'nün bugünkü (26.09.2022)''Müslüman olmak için'' başlıklı yazısı.

Muhammed aleyhisselamın bildirdiklerine inanmayan, Allah kelamına inanmamış olur.
 
Sual: Bir kimsenin Müslüman olması ve Müslüman olanın da dinini doğru olarak öğrenebilmesi için nasıl bir yol takip etmesi, izlemesi gerekir?
Cevap: Müslüman olmak için, Muhammed aleyhisselamın  Allahü teâlânın Peygamberi olduğuna inanmak lazımdır. Allahü teâlâ, Cebrâil ismindeki melek ile, kendisine Kur'ân-ı kerimi göndermiştir. Bu Kur'ân-ı kerim, Allah kelamıdır. Muhammed aleyhisselamın kendi düşünceleri ve felsefecilerin, tarihçilerin sözleri değildir. Muhammed aleyhisselam, Kur'ân-ı kerimi tefsir etmiş yani açıklamıştır. Bu açıklamalara, hadis-i şerif denir. İslamiyet, Kur'ân-ı kerim ile hadis-i şeriflerdir.
Dünyanın her yerindeki, milyonlarca İslamiyeti anlatan kitaplar, hep Kur'ân-ı kerim ile hadis-i şeriflerin açıklamalarıdır. Muhammed aleyhisselamdan gelmeyen bir söz, İslam kitabı olamaz. İman ve İslam demek, Kur'ân-ı kerim ve hadis-i şeriflere inanmak demektir. Muhammed aleyhisselamın bildirdiklerine inanmayan, Allah kelamına inanmamış olur. Muhammed aleyhisselam Allahü teâlânın bildirdiklerini Eshabına bildirdi. Onlar da, talebelerine bildirdi. Bunlar da, kitaplarına yazdılar. Bu kitapları yazan âlimlere Ehl-i sünnet âlimi denir. Ehl-i sünnet kitaplarına inanan, Allah kelamına inanmış olur. Müslüman olur. Biz dinimizi Ehl-i sünnet âlimlerinin kitaplarından öğreniyoruz. Dinde reformcuların, mezhepsizlerin uydurma kitaplarından öğrenmiyoruz. Resulullah efendimiz buyurdu ki:
(Ümmetim arasında fitne, fesat yayıldığı zaman, sünnetime yapışana, yüz şehit sevabı vardır.)

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İslamiyeti yok etmek isteyenler 22 Haziran 2024 | 22 Okunma İbadetleri, Allah için yapmalı 21 Haziran 2024 | 60 Okunma Fakir, muhtaç demektir 20 Haziran 2024 | 47 Okunma İşlenen günahlara tövbe etmelidir 19 Haziran 2024 | 27 Okunma Bayramda kabir ziyareti 18 Haziran 2024 | 103 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar