Kadınların camiye gitmeleri...

Kadınların başı, kolu açık camiye gidip, mevlid ve vaaz dinlemeleri haramdır! Sual: Müslüman kadınların, beş vakit namaz ve cuma, bayram namazları için camiye gitmelerinin dinen bir mahzuru var mıdır? ...

Kadınların başı, kolu açık camiye gidip, mevlid ve vaaz dinlemeleri haramdır!
Sual: Müslüman kadınların, beş vakit namaz ve cuma, bayram namazları için camiye gitmelerinin dinen bir mahzuru var mıdır?
Cevap: Bu konuda İbni Âbidînde buyuruluyor ki:
“Kızların, kadınların, acuzelerin, beş vakit namaza, cuma, bayram namazları ve vaaz dinlemek için camiye gitmeleri caiz değildir. Eskiden yalnız acuzelerin akşam ve yatsı zamanı gitmesine izin verilmiş idi ise de, şimdi bunların gitmesi de, caiz değildir.”
Zaten kadınların başı, kolu, bacağı açık, camiye gidip, mevlid, vaaz ve hafız dinlemeleri haramdır, büyük günahtır. Hıristiyan kadınları bile, kiliseye giderken, böyle açık değildir. Açık kadınların, erkekler arasına karıştığı yerlere de cami denmez. Böyle yerlere, namaz kılmak için dahi gidilmez.
Sual: Cemaatle...
YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İnsanlardan yiyecek, giyecek istemek 06 Aralık 2021 | 121 Okunma Namaz, ibadet-i bedeniyyedir 05 Aralık 2021 | 68 Okunma İbadetler, cennete gitmek için midir? 04 Aralık 2021 | 219 Okunma Allahü teâlâ için darılmak 03 Aralık 2021 | 185 Okunma İnsan için "yarattı" demek! 02 Aralık 2021 | 284 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar