Dinin emirlerinde adaletsizlik yoktur

Gündüz ve gece müddetleri birbirinden farklı olan memleketlerde tutulan orucun mükafatı... Sual: Papazlar başta olmak üzere, bazı Müslüman görünen kişiler, kutuplardaki gündüz ve gecenin zaman zaman farklı olması sebebiyle, islamiyetin emirlerinde...

Gündüz ve gece müddetleri birbirinden farklı olan memleketlerde tutulan orucun mükafatı...
 
Sual: Papazlar başta olmak üzere, bazı Müslüman görünen kişiler, kutuplardaki gündüz ve gecenin zaman zaman farklı olması sebebiyle, İslamiyetin emirlerinde adalet yoktur, kutuplardakiler daha uzun oruç tutuyorlar, adalete aykırıdır demektedirler. Bunlara nasıl bir cevap vermelidir?

Cevap: Gündüz ve gece müddetleri birbirinden farklı olan memleketlerde, diğer memleketlerden birkaç saat fazla oruç tutanlar, amelleri nisbetinde ilahi mükafatlara mazhar olacakları için, adalet-i ilahiyyeye asla zıt olamaz.

Kutuplarda, birkaç ay devamlı gece, birkaç ay devamlı gündüz olur. Böyle yerlerde oruç tutanlar için, bir külfet yoktur.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Mevlid okumak ibadettir 27 Ekim 2020 | 120 Okunma Mevlid kasidelerini okumak, dinlemek 26 Ekim 2020 | 130 Okunma Peygamber Efendimizin vefâsı 25 Ekim 2020 | 123 Okunma Peygamber Efendimizin şefaati 24 Ekim 2020 | 172 Okunma Peygamber Efendimizin üstünlükleri 23 Ekim 2020 | 78 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar