Abdest, gusül ve teyemmümün faydaları

Toprakla yapılan teyemmüm de büyük ölçüde vücuttaki statik elektriği yok etmektedir. Sual: İbadet maksadıyla alınan abdestin, guslün ve su bulunmadığı zaman toprakla yapılan teyemmümün, insan...

Toprakla yapılan teyemmüm de büyük ölçüde vücuttaki statik elektriği yok etmektedir.
Sual: İbadet maksadıyla alınan abdestin, guslün ve su bulunmadığı zaman toprakla yapılan teyemmümün, insan bedenine, insan sağlığına ne gibi faydaları vardır?
Cevap: İbadet maksadıyla yapılan abdest ve gusül, beden sağlığımız için pek çok faydaları hasıl etmektedir. Bedenî faydalarının yanında, ruh sağlığı yönünden de faydası çoktur. Tesbit edilen sayısız faydalarından bazıları şöyle sıralanabilir:
1-Günlük hayatımızda, ellerimizin dokunmadığı yer, kapmadığı mikrop kalmıyor. İşte abdest alırken, el, yüz ve ayakları yıkamak, cilt hastalıkları ve iltihapları için en güzel bir korunmadır. Mikroplar, parazit bakterilerin bazıları vücuda deri yoluyla dâhil olurlar.
YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İnsan için "yarattı" demek! 02 Aralık 2021 | 169 Okunma Bozuk itikat, küfür müdür? 01 Aralık 2021 | 175 Okunma İnsan hasta olmamaya dikkat etmelidir 30 Kasım 2021 | 83 Okunma Yemeğe Besmele ile başlamalı 29 Kasım 2021 | 119 Okunma Farzı yapmayanın imanı gider mi? 28 Kasım 2021 | 261 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar