Sıcak havalar için beslenme tüyoları

ANLAŞILAN o ki bizi sıcak hem de çok sıcak bir yaz bekliyor.

Aşırı sıcakların özellikle riskli kişilerde, kronik hastalığı olanlarda (KOAH’lılar, kalp hastaları, karaciğer/böbrek yetmezliği olanlar) önemli bir sağlık tehdidi olabileceği de çok iyi biliniyor. Bu nedenle yaşam tarzımızda bazı değişiklikler yapıp önlemler almamız, özellikle beslenme planlarımızda bazı değişikliklere gitmemiz şart! İsterseniz gelin, o değişikliklerin ilk adımlarında neler olmalı, onları bir göz atalım.

Sıcak havalar için beslenme tüyoları

ÖNERİ 1

SU İÇİN

Daha sık ve çok su içmek terleme yoluyla kaybolan suyu yeniden geri kazanmanın en kolay, önemli ve etkili yoludur. Su ihtiyacımızı tabii ki sadece su içme işlevine emanet etmememizde fayda var. Mümkün olduğu kadar sulu, sıvı ve elektrolit içeriği yüksek yiyecek ve içeceklere de ağırlık vermemiz lazım.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bir zeytinyağı mucizesi oleuropein 24 Haziran 2024 | 606 Okunma Tembellik bedene oturmak ömre ihanettir 20 Haziran 2024 | 509 Okunma Bayram kahvesinin tadını çıkarın 17 Haziran 2024 | 134 Okunma Yok böyle bir ilaç 15 Haziran 2024 | 544 Okunma Hata yaptık 13 Haziran 2024 | 3.201 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar