Sağlıkta Zoom efekti

OMEGA 3 yağ asitleri olarak da bilinen EPA ve DHA’nın birçok sağlık marifeti var ama ilk akla gelen şunlar.....

Pandeminin sağlıkta da bazı eğilim ve değişimlere yol açacağı kesin. Bu değişimlerden biri de muhtemelen “ZOOM EFEKTİ” olacak.

Bu efekt sayesinde de yüz ve diş estetiğinde beklentiler zirve yapacak (!). Bu konudaki ilk bilgi estetik diş hekimliği alanının ünlü bir hekiminden, Dr. Galip Güreli’den geldi. Galip Hoca’ya göre, özellikle iş dünyasında artarak düzenlenen “görüntülü ZOOM toplantıları”, bu toplantılara katılanların kendi görünümleriyle ilgili ciddi bir farkındalık geliştirmesine sebep oldu. Bireyler bilgisayar veya cep telefonu ekranında kendi yüzlerini ilk defa daha öncesinde hiç olmadığı kadar uzun süre görme, izleme, inceleme, analiz etme -hatta eleştirme- fırsatı buldular. Neticede de özellikle ağız ve yüz bölgelerinde, önceden gözlerine batmayan bazı uyumsuzlukların (!) farkına varıp çözüm aramaya başladılar. Konuya daha sonra da değineceğim ama şunu şimdiden belirteyim: Yüz ve diş estetik operasyonlarında son aylarda fark edilir bir artış var. Aynı artış “saç ektirme” konusu için de geçerli.

.....

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Sonbahara hazır mısınız 25 Eylül 2021 | 264 Okunma Aşı hayata bilettir 23 Eylül 2021 | 204 Okunma Bağışıklık gücü nasıl artar 20 Eylül 2021 | 753 Okunma Sağlıklı bir soru: D3 mü, K2 mi 18 Eylül 2021 | 331 Okunma Rakamların farkında mısınız 16 Eylül 2021 | 653 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar