Mesele Madonna ile bitmiyor

Anladığım kadarıyla Ertuğrul Özkök sayesinde bu yazın ana sağlık konularından biri yine yeni orta yaş kavramı olacak. Yani yaşlanma meselesi, sadece Madonna’nın meselesi değildir.

Konunun asıl sahiplerinden ya da sahiplenenlerinden biri de kesinlikle Ertuğrul Özkök’tür. Özkök haksız mı? Hayır! Bana göre en az Madonna kadar haklıdır. Çünkü o da en az Madonna kadar iddialı bir perennial, yani “yaşsız”dır! Aklınıza hemen “Hocam, bu perenniallik meselesi de neyin nesidir” sorusunun geleceğini bilsem de konunun detaylarını önümüzdeki yazılara bırakmaya kararlıyım. Tam da bu noktada aklıma rahmetli Cumhurbaşkanımız Süleyman Demirel’in ünlü bir cümlesi takılıverdi: “Meseleleri mesele yapmazsanız ortada mesele olacak bir mesele kalmaz!” Özeti şudur: Özkök “yeni orta yaş” kavramında ısrarlıdır ve o da “meseleyi mesele yapmakta” en az Madonna kadar haklıdır.


ANTİDEPRESAN ŞAMPİYONUYUZ

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Hürriyet Gazetesi Osman Müftüoğlu: ''Doğru yolda mısınız'' 17 Ocak 2022 | 223 Okunma Salgın ne zaman bitecek 15 Ocak 2022 | 270 Okunma Mükemmel bir sağlık için 10 tavsiye 13 Ocak 2022 | 1.911 Okunma Salgın bizi uykusuz bıraktı 10 Ocak 2022 | 367 Okunma Omikron tsunamisi durdurulabilir mi 08 Ocak 2022 | 157 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar