Delta’ya dikkat!

Aşı değil ama covid-19 kısırlık yapabiliyor !

Hindistan'da salgının en yoğun olduğu dönemde ortaya çıkan Delta ve Delta Plus varyantları şu anda küresel anlamda en baskın koronavirüs tipi olarak kabul ediliyor.

Delta va Delta Plus’ın müthiş hızlı bir bulaşma yeteneğinin olması ise sadece biz uzmanların değil, meseleye dikkatle yaklaşan devlet adamlarının da kafasını karıştırıyor. Özellikle Avrupa ve bu arada da Rusya, şu anda Delta varyantının en yaygın görüldüğü coğrafyalar. Bu nedenle de Putin, Merkel, Macron, Johnson fark etmiyor, hemen her ülkede yöneticiler halka “Delta varyantı konusunda ciddi endişelerimiz var, hepimiz dikkatli olmalıyız” mesajı veriyor. Bilelim ki aynı duyarlılığı bizim de taşımamız, göstermemiz ve aşılama sürecinde yakaladığımız mükemmel başarıyı gölgeleyecek hataları yapmamamız lazım. ÖZETİ ŞUDUR: Delta varyantı mühim bir meseledir. Rahatlayalım ama rehavete asla kapılmayalım.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Aşı hayata bilettir 23 Eylül 2021 | 10 Okunma Bağışıklık gücü nasıl artar 20 Eylül 2021 | 745 Okunma Sağlıklı bir soru: D3 mü, K2 mi 18 Eylül 2021 | 323 Okunma Rakamların farkında mısınız 16 Eylül 2021 | 602 Okunma Aslında 4 pandemi var 13 Eylül 2021 | 365 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar