Suriye’den kaç Srebrenitsa çıkacak

“İnsan beklemeyi, umumiyetle artık bekleyecek bir şeyi kalmadığı zaman öğrenir.” VoltaireSuriyeli sığınmacıların hayatta kalma savaşı çok ağır şartlarda geçti. Yoksulluk...

“İnsan beklemeyi, umumiyetle artık bekleyecek bir şeyi kalmadığı zaman öğrenir.” Voltaire

Suriyeli sığınmacıların hayatta kalma savaşı çok ağır şartlarda geçti. Yoksulluk, hastalık, iklim şartları, barınma, gıda ve güvenlik sorunlarıyla mücadele ederken, dünya tarafından da tamamen unutuldu ve dışlandılar.

Ülke içinde varil bombaları, kimyasal silahlar, uçaklardan atılan ağır bombalar ve tanklarla adeta soykırıma tabi tutulan Suriye halkının cezaevlerinde neler yaşadığı ise henüz açıklığa kavuşturulamadı.

Asıl sorun “Suriye’den kaç Srebrenitsa çıkacak?” 

Uluslararası Af Örgütü; “Dünyanın uzun süredir tanık olduğu en kötü mülteci krizine uluslararası toplumun verdiği cevap tam anlamıyla utanç verici” diyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Göçmen bir çocuğun intiharı ve kedileri sevmek 08 Ekim 2019 | 99 Okunma Büyük deprem yaklaşırken Marmara Depremi’nden ders aldık mı? 01 Ekim 2019 | 36 Okunma Mısır meydanlarından Sisi’ye istifa çağrısı 24 Eylül 2019 | 216 Okunma Balkanlar’da ve Avrupa’da Romanlar 10 Eylül 2019 | 49 Okunma Avrupa Birliği sürecinde yeni Balkanlar ve Arnavutlar 03 Eylül 2019 | 38 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar