Suriye’den kaç Srebrenitsa çıkacak

“İnsan beklemeyi, umumiyetle artık bekleyecek bir şeyi kalmadığı zaman öğrenir.” VoltaireSuriyeli sığınmacıların hayatta kalma savaşı çok ağır şartlarda geçti. Yoksulluk...

“İnsan beklemeyi, umumiyetle artık bekleyecek bir şeyi kalmadığı zaman öğrenir.” Voltaire

Suriyeli sığınmacıların hayatta kalma savaşı çok ağır şartlarda geçti. Yoksulluk, hastalık, iklim şartları, barınma, gıda ve güvenlik sorunlarıyla mücadele ederken, dünya tarafından da tamamen unutuldu ve dışlandılar.

Ülke içinde varil bombaları, kimyasal silahlar, uçaklardan atılan ağır bombalar ve tanklarla adeta soykırıma tabi tutulan Suriye halkının cezaevlerinde neler yaşadığı ise henüz açıklığa kavuşturulamadı.

Asıl sorun “Suriye’den kaç Srebrenitsa çıkacak?” 

Uluslararası Af Örgütü; “Dünyanın uzun süredir tanık olduğu en kötü mülteci krizine uluslararası toplumun verdiği cevap tam anlamıyla utanç verici” diyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Türkiye o geceye yenilmedi 16 Temmuz 2019 | 35 Okunma Suriye’den kaç Srebrenitsa çıkacak 09 Temmuz 2019 | 114 Okunma Mülteci ve göçmen limanı: Anadolu’da Suriyeliler  02 Temmuz 2019 | 180 Okunma Mursi’nin Mısır’dan, adaletten alacağı var 25 Haziran 2019 | 73 Okunma Türkiye’de yabancı düşmanlığı 18 Haziran 2019 | 55 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar