Mursi’nin Mısır’dan, adaletten alacağı var

“Kuvvetsiz adalet ve adaletsiz kuvvet iki büyük felakettir.” Joseph JoubertMısır’da seçimle başa gelen ilk Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi, 17 Haziran 2019 tarihinde mahkeme salonunda şehadete yürüdü.Mursi’nin...

“Kuvvetsiz adalet ve adaletsiz kuvvet iki büyük felakettir.” Joseph Joubert

Mısır’da seçimle başa gelen ilk Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi, 17 Haziran 2019 tarihinde mahkeme salonunda şehadete yürüdü.

Mursi’nin darbeci Sisi’nin mahkemesinde, kalp krizi geçirerek hayatını kaybetmesi uzun yıllar siyaset, hukuk ve akademisyen dünyasında tartışma konusu olacaktır. Onurlu ve adaletli insan hakları kuruluşlarına tarihi bir görev düşüyor.

Tüm insan hakları örgütleri ve hukukçuların Mursi’nin ölümünü uluslararası mahkemelere taşıması vicdani bir sorumluluktur.

Cezaevinde kaldığı süre içerisinde her türlü insani haklardan mahrum kalması, günde 17 saat hücrede tutulması, sürekli kullanması gereken ilaçların kendisine verilmemesi ve doktor kontrollerine müsaade edilmemesi çok tartışılmıştı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Avrupa’daki Türk gençleri uyuşturucu kıskacında  22 Ekim 2019 | 59 Okunma Göçmen bir çocuğun intiharı ve kedileri sevmek 08 Ekim 2019 | 101 Okunma Büyük deprem yaklaşırken Marmara Depremi’nden ders aldık mı? 01 Ekim 2019 | 37 Okunma Mısır meydanlarından Sisi’ye istifa çağrısı 24 Eylül 2019 | 218 Okunma Balkanlar’da ve Avrupa’da Romanlar 10 Eylül 2019 | 49 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar