Muhafazakâr kent sosyolojisinin intiharı 

“İntihar bir çözüm değil, aksine bir çözümsüzlüktür, bir sondur ve bir yenilgidir.” Sebuhi QuluzadeSon günlerde 3 ailenin siyanürle ölümleri, sokakta, metroda başörtülü...

“İntihar bir çözüm değil, aksine bir çözümsüzlüktür, bir sondur ve bir yenilgidir.” Sebuhi Quluzade

Son günlerde 3 ailenin siyanürle ölümleri, sokakta, metroda başörtülü kadınlara yönelik saldırılar, boşanmaların artışı ve kadına şiddet gibi olaylar muhafazakâr Anadolu sosyolojisinde ciddi bir travma yaşatıyor.

Türkiye gündemi 6 Kasım’da İstanbul Fatih’te 4 kardeşin siyanürle ölüm haberiyle sarsılmıştı.

Kardeşlerin geçim sıkıntısı yaşadığı konuşulurken, 8 Kasım’da Antalya’da 4 kişilik bir aile ölü bulundu. Antalya’daki ailenin de siyanür nedeniyle öldükleri anlaşıldı.

Baba Selim Şimşek’in, mektubunda maddi sıkıntı çektiğini, dokuz aydır çalışmadığını yazdığı belirtiliyor. Baba mektubunda, “Herkesten özür diliyorum ama artık yapacak bir şeyim yok. Hayatımıza son veriyoruz” ifadelerini kullandı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Deprem değil ihmal öldürür 28 Ocak 2020 | 8 Okunma Rusya’nın Suriye işgali ve İdlip’in sonu 21 Ocak 2020 | 182 Okunma Tarih boyunca toplumların adalet özlemi  14 Ocak 2020 | 35 Okunma 27 yıldır cezaevinde olan Ahmet Dede’ye özgürlük çağrısı  07 Ocak 2020 | 1.970 Okunma Suriye, Rusya ve ABD’nin Afganistan’ı olur mu? 31 Aralık 2019 | 185 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar