Milli Eğitim, Rotary, İstanbul Sözleşmesi

Türkiye’de Gezi Parkı olayları, 17-25 Aralık, 15 Temmuz Darbe Girişimi, Suriye’de yaşananların etkileri ve yerel seçimler gibi gergin ve siyasi kutuplaşmanın yoğun olduğu bir süreç yaşıyoruz.Bu...

Türkiye’de Gezi Parkı olayları, 17-25 Aralık, 15 Temmuz Darbe Girişimi, Suriye’de yaşananların etkileri ve yerel seçimler gibi gergin ve siyasi kutuplaşmanın yoğun olduğu bir süreç yaşıyoruz.

Bu sıkıntılı ve tarihi süreçten geçerken toplumsal geleceğimizi ilgilendiren en önemli iki kurumumuz olan milli eğitim ve aile kurumu ile ilgili gözden kaçan temel sorunlarımız var.

Aile konusunda gündeme gelen İstanbul Sözleşmesi, cinsiyet eşitliği projesi ve okullardaki eğitimin geleceği konuları tartışılıyor.

Türkiye nüfusunun yüzde 50’sinin 25 yaş altında olduğu ve milyonlarca öğrencimizin hayatında aileden sonra gelen en önemli kurum olan okullarımızda, maalesef hâlâ istediğimiz milli, ulusal ve manevi değerlerin olduğu eğitim sistemini oturtamadığımızın vebalini hepimiz ödüyoruz.

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın’ın, kamuoyuna sunduğu bir metni paylaşmayı uygun buluyorum.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Deprem değil ihmal öldürür 28 Ocak 2020 | 8 Okunma Rusya’nın Suriye işgali ve İdlip’in sonu 21 Ocak 2020 | 182 Okunma Tarih boyunca toplumların adalet özlemi  14 Ocak 2020 | 35 Okunma 27 yıldır cezaevinde olan Ahmet Dede’ye özgürlük çağrısı  07 Ocak 2020 | 1.970 Okunma Suriye, Rusya ve ABD’nin Afganistan’ı olur mu? 31 Aralık 2019 | 185 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar