Göçmen ve Müslüman düşmanı “beyaz ırkçı” terör 

Yeni Zelanda’da terörist Brenton Tarrant, cumartesi günü mahkemeye çıkarıldı.Al Noor ve Linwood camilerine, cuma namazı sırasında düzenlediği silahlı saldırılardan ötürü elleri kelepçeli...

Yeni Zelanda’da terörist Brenton Tarrant, cumartesi günü mahkemeye çıkarıldı.

Al Noor ve Linwood camilerine, cuma namazı sırasında düzenlediği silahlı saldırılardan ötürü elleri kelepçeli duruşma salonuna getirilen Tarrant’ın gülümsemesi dikkat çekiyor.

Tarrant, duruşmada, “beyaz ırkın” üstünlüğünü savunan bir el işareti yapıyor. Mahkeme kararında, bir sonraki duruşma tarihi olan 5 Nisan’a kadar tutuklu kalmasına karar verildi.

Yeni Zelanda’da yaşanan olayla da görüldüğü gibi mülteciler, göçmenler, Asya ve Afrikalılar için hayat her geçen gün daha da zorlaşıyor.

Orta Doğu’dan, Afrika’dan, Asya’dan ve Latin Amerika’dan Batı’ya gelen göçmenlerin yaşadığı sorunlar hiç bitmeyecek gibi görülüyor. Bu kez karşımıza “beyaz terör” manifestosu çıktı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Uyuşturucu ile mücadelede sivil toplumun görevi 03 Aralık 2019 | 59 Okunma Z kuşağını anlamak 26 Kasım 2019 | 192 Okunma Muhafazakâr kent sosyolojisinin intiharı  19 Kasım 2019 | 125 Okunma Türkiye-Rusya ilişkilerinde Kırım’ı unutmamak  05 Kasım 2019 | 87 Okunma Milli Eğitim, Rotary, İstanbul Sözleşmesi 29 Ekim 2019 | 329 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar