Göçmen ve Müslüman düşmanı “beyaz ırkçı” terör 

Yeni Zelanda’da terörist Brenton Tarrant, cumartesi günü mahkemeye çıkarıldı.Al Noor ve Linwood camilerine, cuma namazı sırasında düzenlediği silahlı saldırılardan ötürü elleri kelepçeli...

Yeni Zelanda’da terörist Brenton Tarrant, cumartesi günü mahkemeye çıkarıldı.

Al Noor ve Linwood camilerine, cuma namazı sırasında düzenlediği silahlı saldırılardan ötürü elleri kelepçeli duruşma salonuna getirilen Tarrant’ın gülümsemesi dikkat çekiyor.

Tarrant, duruşmada, “beyaz ırkın” üstünlüğünü savunan bir el işareti yapıyor. Mahkeme kararında, bir sonraki duruşma tarihi olan 5 Nisan’a kadar tutuklu kalmasına karar verildi.

Yeni Zelanda’da yaşanan olayla da görüldüğü gibi mülteciler, göçmenler, Asya ve Afrikalılar için hayat her geçen gün daha da zorlaşıyor.

Orta Doğu’dan, Afrika’dan, Asya’dan ve Latin Amerika’dan Batı’ya gelen göçmenlerin yaşadığı sorunlar hiç bitmeyecek gibi görülüyor. Bu kez karşımıza “beyaz terör” manifestosu çıktı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Türkiye’de yabancı düşmanlığı 18 Haziran 2019 | 48 Okunma Çocuklarınızı akıllı telefon ve teknoloji bağımlılığından koruyun 11 Haziran 2019 | 130 Okunma Türkiye’nin muhafazâkar ve seküler yorgunluğu  28 Mayıs 2019 | 201 Okunma Balkanlar’da Türk diplomasisinin STK algısı ile sınavı 21 Mayıs 2019 | 77 Okunma Kırım sürgünü, Mavi Alay trajedisi 14 Mayıs 2019 | 127 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar