Göçmen ve Müslüman düşmanı “beyaz ırkçı” terör 

Yeni Zelanda’da terörist Brenton Tarrant, cumartesi günü mahkemeye çıkarıldı.Al Noor ve Linwood camilerine, cuma namazı sırasında düzenlediği silahlı saldırılardan ötürü elleri kelepçeli...

Yeni Zelanda’da terörist Brenton Tarrant, cumartesi günü mahkemeye çıkarıldı.

Al Noor ve Linwood camilerine, cuma namazı sırasında düzenlediği silahlı saldırılardan ötürü elleri kelepçeli duruşma salonuna getirilen Tarrant’ın gülümsemesi dikkat çekiyor.

Tarrant, duruşmada, “beyaz ırkın” üstünlüğünü savunan bir el işareti yapıyor. Mahkeme kararında, bir sonraki duruşma tarihi olan 5 Nisan’a kadar tutuklu kalmasına karar verildi.

Yeni Zelanda’da yaşanan olayla da görüldüğü gibi mülteciler, göçmenler, Asya ve Afrikalılar için hayat her geçen gün daha da zorlaşıyor.

Orta Doğu’dan, Afrika’dan, Asya’dan ve Latin Amerika’dan Batı’ya gelen göçmenlerin yaşadığı sorunlar hiç bitmeyecek gibi görülüyor. Bu kez karşımıza “beyaz terör” manifestosu çıktı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Veteriner hekimler milli mücadelede göreve hazır 31 Mart 2020 | 129 Okunma Tarih boyunca var olan salgın hastalıklar için dayanışma şart! 24 Mart 2020 | 53 Okunma İtalya’dan Dr. Daniele’nin korona mektubu  17 Mart 2020 | 282 Okunma Almanya ve AB’nin mülteci paniği 10 Mart 2020 | 59 Okunma Rusya’nın Suriye’de muhaliflerle masaya oturmak zamanı  03 Mart 2020 | 84 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar