Doğu Türkistanlı ünlü ozan Abdurrehim Heyit neden hapiste?

Adalet, vicdan ve insan onurunu ayaklar altına alan ülkeleri maalesef konuşamıyoruz.Az gelişmiş ve gelişme çabası içinde olan ülkelerin yeni savunma politikası haline gelen “Ulusal çıkarlar her şeyin...

Adalet, vicdan ve insan onurunu ayaklar altına alan ülkeleri maalesef konuşamıyoruz.

Az gelişmiş ve gelişme çabası içinde olan ülkelerin yeni savunma politikası haline gelen “Ulusal çıkarlar her şeyin önündedir” tabusu adaletin en büyük düşmanı haline geliyor.

Hafta sonu kamuoyunda Çin hükümeti tarafından yaklaşık iki yıl önce tutuklanan Doğu Türkistan’ın dünyaca ünlü halk ozanı Abdurrehim Heyit’in hayatını kaybettiği iddia edilmişti. 

Uzun süre ozandan haber alınamayınca dostu Bünyamin Aksungur kamuoyunda öldüğünü iddia etti. 

Kamuoyunda yankı bulan bu iddiaların ardından Çin Resmi Ajansı, Abdurehim Heyit’in hayatta olduğunu öne süren bir video yayınladı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Mavi Balina oyunu ve teknoloji bağımlılığı  16 Nisan 2019 | 114 Okunma Teknoloji bağımlılığı kapımıza dayandı 09 Nisan 2019 | 90 Okunma Dün Almanların Osmanlı’dan talebi, bugün Yeni Zelanda’nın örnekliği  26 Mart 2019 | 98 Okunma Göçmen ve Müslüman düşmanı “beyaz ırkçı” terör  19 Mart 2019 | 30 Okunma Uyuşturucu madde, teknoloji ve kumar bağımlılığının tedavisi  12 Mart 2019 | 99 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar