Doğu Türkistanlı ünlü ozan Abdurrehim Heyit neden hapiste?

Adalet, vicdan ve insan onurunu ayaklar altına alan ülkeleri maalesef konuşamıyoruz.Az gelişmiş ve gelişme çabası içinde olan ülkelerin yeni savunma politikası haline gelen “Ulusal çıkarlar her şeyin...

Adalet, vicdan ve insan onurunu ayaklar altına alan ülkeleri maalesef konuşamıyoruz.

Az gelişmiş ve gelişme çabası içinde olan ülkelerin yeni savunma politikası haline gelen “Ulusal çıkarlar her şeyin önündedir” tabusu adaletin en büyük düşmanı haline geliyor.

Hafta sonu kamuoyunda Çin hükümeti tarafından yaklaşık iki yıl önce tutuklanan Doğu Türkistan’ın dünyaca ünlü halk ozanı Abdurrehim Heyit’in hayatını kaybettiği iddia edilmişti. 

Uzun süre ozandan haber alınamayınca dostu Bünyamin Aksungur kamuoyunda öldüğünü iddia etti. 

Kamuoyunda yankı bulan bu iddiaların ardından Çin Resmi Ajansı, Abdurehim Heyit’in hayatta olduğunu öne süren bir video yayınladı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Suriye’de unutulan tutsak kadınlar için vicdan hareketi 19 Şubat 2019 | 98 Okunma Doğu Türkistanlı ünlü ozan Abdurrehim Heyit neden hapiste? 12 Şubat 2019 | 10 Okunma Rusya’nın Ortadoğu’ya dönüşü 05 Şubat 2019 | 449 Okunma Sessiz iyilikler daha güçlüdür! 29 Ocak 2019 | 45 Okunma Sudan’da ne oluyor, Ömer El Beşir niye direniyor? 22 Ocak 2019 | 1.439 Okunma
TÜM YAZILARI