Çocuklarda bilgisayar bağımlılığı 

İngiliz sinir bilimi uzmanı Profesör Paul Howard-Jones, “Ailelerin endişelerini anlıyorum. Ancak tamamen yasaklamak da doğru değil. Birçok okul, cep telefonları ve cihazları sınıfta...

İngiliz sinir bilimi uzmanı Profesör Paul Howard-Jones, “Ailelerin endişelerini anlıyorum. Ancak tamamen yasaklamak da doğru değil. Birçok okul, cep telefonları ve cihazları sınıfta yasaklıyor. Teknoloji artık hayatımızın bir parçası ve önemli olan hiç kullanmamaları değil doğru kullanmaları” dedi.

Uzmanlar, çocuklara bilgisayarı tamamen yasaklamanın ya da tamamen serbest bırakmanın kesinlikle uzak durulması gereken bir tutum olduğunu belirtiyor.

Çocuğun bağımlılık sorunu ileri boyuttaysa ve çocukla anne-baba arasında büyük bir çatışma varsa mutlaka bir uzmandan yardım alınmalıdır.

Anne-babalar, çocuk üzerindeki denetimlerini artırabilmek için çocukla daha çok nitelikli zaman geçirmeye özen göstermelidir.

Birlikte oynayarak oyunun içeriklerini yönlendirebilirler. Örneğin; problem çözme, duygularını ifade etme ve empati kurabilmeye yönelik oyunlar geliştirebilirler.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Türkiye-Rusya ilişkilerinde Kırım’ı unutmamak  05 Kasım 2019 | 85 Okunma Milli Eğitim, Rotary, İstanbul Sözleşmesi 29 Ekim 2019 | 325 Okunma Avrupa’daki Türk gençleri uyuşturucu kıskacında  22 Ekim 2019 | 62 Okunma Göçmen bir çocuğun intiharı ve kedileri sevmek 08 Ekim 2019 | 103 Okunma Büyük deprem yaklaşırken Marmara Depremi’nden ders aldık mı? 01 Ekim 2019 | 38 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar