KOBİ’ler için yaratılacak her fırsat büyüme motoruna su taşır...

Türk-Azeri ve Gürcü KOBİ’leri TOBB’un İstanbul binasında “KOBİ Market” ortaklığı konusunda attıkları imza ile digital ortamda satış yapabilecek, dünyaya açılma fırsatı verecek...

Türk-Azeri ve Gürcü KOBİ’leri TOBB’un İstanbul binasında “KOBİ Market” ortaklığı konusunda attıkları imza ile digital ortamda satış yapabilecek, dünyaya açılma fırsatı verecek bir projeye de iş birliği adımı attılar. Konu arkadaşımız Sercan Akıncı’nın haberinde yer alıyor.

Haberi okuduğumda ilk düşündüğüm, “KOBİ’lerin önünü açacak, onları dünyaya tanıtacak her fırsat büyümenin motoruna su taşır onun için çok faydalı olur” oldu. Haberde KOBİ Market’in bu üç ülkenin KOBİ’lerinin büyümelerinin önünü açacak, pazara, finansmana ve yeteneğe ulaşmalarını sağlayacak sorunlara çözüm üretmeyi amaçladığı belirtiliyor. Kurulan platformun, üç ülkenin KOBİ’lerinin ticaretlerini büyütmeleri için fırsatlar sağlayacağının altı çiziliyor. Bu üç ülkenin KOBİ’lerinin KOBİ Market üzerinden digital ortamda dükkanlarını açıp, ürünlerini sergileyerek yurt içi ve yurt dışı pazarlara erişim sağlayarak anında satış yapmaya başlayacakları belirtiliyor.

Bakan Tüfenkci, projeyle ilgili değerlendirme yaparken, “KOBİ’lerin özellikle uluslararası piyasada rekabet edebilme ve oradaki paydaşlarla sanal ortamda, e-ticarette buluşmaları önemlidir. Birbirlerini tamamlayacak ve ürettikleri ürünlerin oluşturulacak sanal dükkanlar vasıtasıyla satışlarını anında yapabilmeleri önemli olacaktır” dedi.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Diyarbakır’dan TSO Başkanı Mehmet Kaya’dan bir kötü bir iyi haber 01 Ekim 2018 | 229 Okunma Müteahhitlerden “kamuya iş yapılamaz hale gelindi” uyarısı 28 Eylül 2018 | 292 Okunma “Aykırı ses olmadan doğru yol bulunmaz” yazımın okuruma hatırlattığı... 27 Eylül 2018 | 145 Okunma “Aykırı ses olmadan doğru yol bulunamaz” 26 Eylül 2018 | 221 Okunma Güven ve kriz... 25 Eylül 2018 | 113 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar