ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Bugün de CHP, İYİ Parti, HDP , SAADET ve Vatan Partisi kampanyaları

Dünkü AK Parti kampanyası ve sloganların değerlendirilmesinden sonra, bugün de Özkan ile diğer partilerin kampanyalarını ve sloganlarını ele aldık .

Osman Arolat
Osman Arolat Dünya Gazetesi
19 Haziran 2018 | 191

Dünkü AK Parti kampanyası ve sloganların değerlendirilmesinden sonra, bugün de Özkan ile diğer partilerin kampanyalarını ve sloganlarını ele aldık. Tabii kampanyalarla ilgili asıl kararı siz vereceksiniz...

Necati Özkan’n dünkü AK Parti değerlendirmesinin ardından bugün diğer adaylar ve partilerin kampanya değerlendirmelerini sizinle paylaşıyorum.

Muharrem İnce’nin “Kervan yolda dizilir” kampanyası.

İnce’nin adaylığıyla birlikte “Türkiye’ye güvence, Muharrem İnce” sloganı gündeme geldi. Ancak, bu İnce’nin parti genel başkanlığı yarışındaki adaylığının sloganıydı. İnce, adaylık kampanyasında buna daha sonra “Tek davam Türkiye’m” sloganını ekledi. Görsel iletişim kılavuzu da buna göre tasarlanmıştı. Ancak, kısa süre sonra kılavuz baştan aşağı değişti. Ve yerini “Hepimizin Cumhurbaşkanı” sloganına bıraktı. Seçime iki hafta kala bu slogana “Türkiye’nin güvencesi” eklendi. "Zafer muhteşem olacak ” diye yayınlanan video klip, belki de İnce adına en etkili, en pozitif film olarak kampanya tarihinde yerini aldı. Profesyonel kampanyası ve stratejisinden çok, Muharrem İnce’nin kişisel gayreti, yeteneği, üslubu, tonu samimiyeti ve enerjisi 24 Haziran kampanyasına damga vurdu.

CHP’nin parti kampanyasının sloganı Erdoğan’dan geldi. CHP kampanya boyunca “Artık tamam, millet için geliyoruz" dedi. Henüz başka bir şey demedi. Ama bu kampanyaya bakınca CHP’nin ne yapacağını, seçmen tam olarak anladı mı kestirmek zor.

Devamını Oku