180 günlük eylem planının açıklanması beklenirken

Cumhurbaşkanı'nın partinin başına dönmesi kararıyla birlikte, içinde bulunulan durumu iyi görmek ve Cumnurbaşkanlığı seçimlarine kadar izlenecek yol haritasını belirlemek için bakanlıklara verilen 180...

Cumhurbaşkanı'nın partinin başına dönmesi kararıyla birlikte, içinde bulunulan durumu iyi görmek ve Cumnurbaşkanlığı seçimlarine kadar izlenecek yol haritasını belirlemek için bakanlıklara verilen 180 günlük eylem planı hazırlama çalışmalarında son aşamaya gelindiği ve gelecek hafta açıklanacağı arkadaşımız Mehmet Kaya'nın haberinde yer alıyor.

AK Parti çevrelerinde ise açıklanacak bu bakanlıkların eylem planı sonrası, bazı bakanların değiştirileceği, hükümetin yenileneceği tartışmaları yapılıyor. Bu konudaki değerlendirmelerde "Yaz sıcağında kravat takıp lacilerle gezenler arttı" sık sık kullanılan cümle oluyor.

Kaya'nın haberinde eylem planlarıyla birlikte bir yandan yasal düzenleme taleplerinin öne çıktığı, bakanlıkların kamuoyunun dikkatini çekecek ve uygulanabilir projelere öncelik verdikleri belirtiliyor. Bunlar arasında gençlere yönelik iş kurma teşviği ve sağlıklı yaşam merkezlerinin ön planda yer aldığı vurgulanıyor. Yeni kara yolu, köprü yatırımlarının ilanlarının da yeni eylem planı açıklamalarında yer alacağı öne sürülüyor.

Haberde ayrıca, Kalkınma Bakanlığı tarafından Doğu ve Güneydoğu'da uygulanan yerel vakıf ve derneklerin yönetimlerinin katılımında yer aldığı projelere özel bir başlık açıldığı bilgisi veriliyor. Bu yönde proje teşvik çağrılarıyla çok sayıda kültürel faaliyet projesinin hayata geçmesinin beklendiğinin altı çiziliyor.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın iş kurmak isteyen gençlere 30 bin liraya kadar destek projesinin de bakanlığın eylem planında yer alacağı ve önemsendiği de söyleniyor.

Eylem planlarında sürmekte olan projelerden 180 günde sonuç verecek olanlarına bakanlıkların öncelik verip ona uygun ödeneklendirmeyi de ele alacakları, buna uygun taleplerini ortaya koyacakları belirtiliyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Diyarbakır’dan TSO Başkanı Mehmet Kaya’dan bir kötü bir iyi haber 01 Ekim 2018 | 229 Okunma Müteahhitlerden “kamuya iş yapılamaz hale gelindi” uyarısı 28 Eylül 2018 | 292 Okunma “Aykırı ses olmadan doğru yol bulunmaz” yazımın okuruma hatırlattığı... 27 Eylül 2018 | 145 Okunma “Aykırı ses olmadan doğru yol bulunamaz” 26 Eylül 2018 | 221 Okunma Güven ve kriz... 25 Eylül 2018 | 113 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar