Yargı başkaldırıyor…

Anayasa Mahkemesi, "barış bildirisi" olarak adlandırılan metne imza atan akademisyenlerin yaptığı bireysel başvuruda hak ihlali kararı verdi.Yetmedi, Cumhuriyet Gazetesi davasında Yargıtay'ın verdiği nihai karar ile cumhuriyet...

Anayasa Mahkemesi, "barış bildirisi" olarak adlandırılan metne imza atan akademisyenlerin yaptığı bireysel başvuruda hak ihlali kararı verdi.

Yetmedi, Cumhuriyet Gazetesi davasında Yargıtay'ın verdiği nihai karar ile cumhuriyet Gazetesi davasında mağdur edilen meslektaşlarım serbest bırakıldılar.

Yetmedi, 05 Ekim 2016 tarihinde 29848 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan Resmi İlan ve Reklamlar ile Bunları Yayınlayacak Süreli Yayınlar Yönetmeliği'nin 110. maddesinin iptali istemiyle Danıştay'da açılan davada Dava Daireleri Kurulu "Yürütmeyi durdurma kararı" verdi.

Buna göre, haklarında dava açılan yazılı medya patronlarının gazetelerine Basın İlan Kurumu ilan vermeye devam edecek. Yargılanan gazeteciler ise işten çıkarılmayacak.

Yetmedi, Halk TV adına Avukat ve CHP eski milletvekili Şahin Mengü'nün hukuk bürosunun Anayasa Mahkemesine açtığı dava, 4,5 yıl sonra kabul gördü. Böylece, AKP'nin 4 bakanı hakkında konulan "yayın yasağı" kaldırıldı.

Gelin konuyu birlikte anımsayalım.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İnönü'yü rahmetle anıyorum 24 Eylül 2020 | 158 Okunma Emniyet İstihbarat'a ve MİT'e rakip CİP 23 Eylül 2020 | 2.855 Okunma Türk doktorlarına muhtaç olursanız… 22 Eylül 2020 | 907 Okunma Anayasa gömleği Erdoğan'ı iktidarda tutmak için dikildi 21 Eylül 2020 | 2.276 Okunma Türkiye'nin ilk kadın cumhurbaşkanı 20 Eylül 2020 | 3.474 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar