​​​​​​​Tutuklamaya yargı zirvesinden 2. itiraz

Yargıtay Başkanı İsmail Hakkı Cirit'in, Metin İyidil hakkında verilen, "Ağırlaştırılmış Müebbet-Beraat-Tutuklama" tezat kararlarına güçlü bir şekilde itiraz etmesine dünkü yazımda yer verdim.

Yargının zirvesindeki ikinci kurum olan Türkiye Barolar Birliği Başkanı ve ceza hukukçusu Prof. Dr. Metin Feyzioğlu da konuşmamda gördüm ki, Yargıtay Başkanı gibi güçlü bir şekilde tepki gösterdi.

"Devam eden bir dosya hakkında yorum yapmam ancak hukuki yargılama sistemi hakkında söylemek isterim ki beraat eden bir sanık hakkında tutuklama kararı verilmesi doğru değildir" diyen TBB Başkanı Prof. Dr. Feyzioğlu, şunları söyledi.

"Birinci derece mahkemenin bir dosya hakkında verdiği "Ağırlaştırılmış Müebbet" kararı üst mahkeme olan Ankara Bölge Adliye Mahkemesinin (BAM) ilgili ceza mahkemesi tarafından "Beraat" kararı ile bozulmuştur.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Esad mı, medya mı muhalefet mi saf? 18 Şubat 2020 | 1.864 Okunma ​​​​​​​Erdoğan'a yanıt vermesini beklemediğim zor sorular 17 Şubat 2020 | 4.320 Okunma Tek adam rejimi anayasa ihlalidir 16 Şubat 2020 | 492 Okunma Tek adam Meclis'e ters kelepçe taktı 15 Şubat 2020 | 3.399 Okunma CHP siyasi ayak ise AKP ne ayak? 14 Şubat 2020 | 2.741 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar