Türk doktorlarına muhtaç olursanız…

Korona Virüs salgın sonuçları Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca tarafından açıklanınca Mustafa Kemal Atatürk'ün, "Beni Türk doktorlarına emanet ediniz" sözü her gün aklıma geliyor.Okullar...

Korona Virüs salgın sonuçları Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca tarafından açıklanınca Mustafa Kemal Atatürk'ün, "Beni Türk doktorlarına emanet ediniz" sözü her gün aklıma geliyor.

Okullar açıldı, sonbahar geldi, önümüz kış ve Covid 19 salgını endişe veren rakamlarla sürüyor.

Türk Tabipler Birliği, "Yönetemiyorsunuz, tükeniyoruz" başlıklı çağrı ile AKP hükümetini ve Sağlık Bakanlığını uyardı.

Diyorlar ki;

- "Suçu vatandaşa, yükü hekimlere ve sağlık çalışanlarına yıkanlara tarihsel sorumluluklarını yılmadan her gün hatırlatmaya devam edeceğiz!

- Sadece hekimler ve sağlık çalışanları değil, babalarımız, annelerimiz, kardeşlerimiz ölüyor. Daha çok olduğunu bildiğimiz ama resmi olarak açıklanan rakamlarla dahi her gün 50 yurttaşımız, önlenebilir bir hastalık olan COVID-19'dan hayatını kaybediyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Karanlık değil aydınlık için tüm ışıklar yanmalı 19 Ekim 2020 | 109 Okunma Tek Adam Rejimi; Şahsım Devleti 18 Ekim 2020 | 997 Okunma Adam haklı neden erken seçim yapsın? 17 Ekim 2020 | 1.939 Okunma Hilti'yi dayadılar; anayasa yıkılacak 16 Ekim 2020 | 2.326 Okunma AYM kararı kimi bağlar? 15 Ekim 2020 | 1.265 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar 1 yorum