Saray bürokrasisi Erdoğan'ı izole etti

Adı da sanı da anayasada olmayan Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi aslında "Tek Adam Rejimi" olarak uygulanıyor. Cumhurbaşkanlığı resmi web sitesinde, Recep Tayyip Erdoğan var, Emine Erdoğan var ama teşkilat...

Adı da sanı da anayasada olmayan Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi aslında "Tek Adam Rejimi" olarak uygulanıyor. Cumhurbaşkanlığı resmi web sitesinde, Recep Tayyip Erdoğan var, Emine Erdoğan var ama teşkilat şeması yok.

Resmi web sitesinde cumhurbaşkanının atadığı yardımcısı yer almıyor ama "cumhurbaşkanlığı sözcülüğünden" bölümü var.

Tüm bakanlıkların, TBMM'nin, Kamu kurum ve kuruluşlarının, belediyelerin "Teşkilat/Yönetim şemaları" web sayfalarında yer alır.

Ancak Cumhurbaşkanlığının resmi web sayfasında teşkilat şeması da yönetim şeması da yoktur.

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi vardır ki Erdoğan tarafından atanan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay da bu kabine listesinde yer almaktadır.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Süleyman Soylu; Uğur Dündar'ı oku 04 Şubat 2021 | 1.849 Okunma Erdoğan'ın anayasa niyetini açıklıyorum 03 Şubat 2021 | 4.281 Okunma Telekom'un hortumlanması 02 Şubat 2021 | 1.728 Okunma AKP-MHP kumpası ve CHP'deki istifalar 01 Şubat 2021 | 2.380 Okunma Gazeteciliğimin Hatıra Defteri - 1 31 Ocak 2021 | 645 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar