Saray bürokrasisi Erdoğan'ı izole etti

Adı da sanı da anayasada olmayan Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi aslında "Tek Adam Rejimi" olarak uygulanıyor. Cumhurbaşkanlığı resmi web sitesinde, Recep Tayyip Erdoğan var, Emine Erdoğan var ama teşkilat...

Adı da sanı da anayasada olmayan Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi aslında "Tek Adam Rejimi" olarak uygulanıyor. Cumhurbaşkanlığı resmi web sitesinde, Recep Tayyip Erdoğan var, Emine Erdoğan var ama teşkilat şeması yok.

Resmi web sitesinde cumhurbaşkanının atadığı yardımcısı yer almıyor ama "cumhurbaşkanlığı sözcülüğünden" bölümü var.

Tüm bakanlıkların, TBMM'nin, Kamu kurum ve kuruluşlarının, belediyelerin "Teşkilat/Yönetim şemaları" web sayfalarında yer alır.

Ancak Cumhurbaşkanlığının resmi web sayfasında teşkilat şeması da yönetim şeması da yoktur.

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi vardır ki Erdoğan tarafından atanan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay da bu kabine listesinde yer almaktadır.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Uzan kumpasını kimler kurguladı? 08 Temmuz 2020 | 4.025 Okunma Bahçeli'nin AKP sevdası neden? 07 Temmuz 2020 | 4.706 Okunma İstanbul'un göbeğinde Rum Barosu, Ermeni Barosu... 06 Temmuz 2020 | 3.194 Okunma Fenerbahçe aşkımız "Adalet" beklentimiz 05 Temmuz 2020 | 292 Okunma Akıl almaz siyasi mantık 04 Temmuz 2020 | 3.109 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar