RTÜK Yasasındaki Anayasa aykırılığı

RTÜK yasasının televizyonlara ceza vermesi Anayasa'ya aykırıdır. Radyo ve Televizyon Üst Kurulunda AKP+MHP üyeleri çoğunluktadır ve özgür radyo ve televizyonların lisanslarını iptal için en ağır cezalar vermektedirler.

Almanya'nın Manheim kentinde kurulan Magic Box Star 1 adlı Türkiye'nin ilk özel televizyonu 19 Aralık 1990 tarihinde Eutelsat uydusundan yayına başladı. Cem Uzan ve Ahmet Özal'ın ortak olduğu bu televizyonun Ankara Temsilciliğini kurdum.

O dönem "Korsan TV" gerekçesi ile SHP'liler çeşitli kentlerde, uydu yayınını durdurmak için davalar açtılar.

Kırıkkale'deki bir duruşmaya giderek hâkime uydu yayın tekniğini anlattım. Bilirkişi tayin etti ve onların verdiği rapora istinaden çok hızlı şekilde beraat kararı aldım, Yargıtay'da onayladı.

Bu sayede sadece uydudan değil, kentlere kurduğumuz vericiler ile havadan da yayın yapmaya başladık.

Dönemin Ulaştırma Bakanı değerli ağabeyim Yaşar Topçu bir genelge yayınlayarak "Radyo ve televizyon vericileri anayasaya aykırı, mühürlensin" dedi.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Süleyman Soylu; Uğur Dündar'ı oku 04 Şubat 2021 | 1.847 Okunma Erdoğan'ın anayasa niyetini açıklıyorum 03 Şubat 2021 | 4.281 Okunma Telekom'un hortumlanması 02 Şubat 2021 | 1.728 Okunma AKP-MHP kumpası ve CHP'deki istifalar 01 Şubat 2021 | 2.380 Okunma Gazeteciliğimin Hatıra Defteri - 1 31 Ocak 2021 | 645 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar