RTÜK Yasasındaki Anayasa aykırılığı

RTÜK yasasının televizyonlara ceza vermesi Anayasa'ya aykırıdır. Radyo ve Televizyon Üst Kurulunda AKP+MHP üyeleri çoğunluktadır ve özgür radyo ve televizyonların lisanslarını iptal için en ağır cezalar vermektedirler.

Almanya'nın Manheim kentinde kurulan Magic Box Star 1 adlı Türkiye'nin ilk özel televizyonu 19 Aralık 1990 tarihinde Eutelsat uydusundan yayına başladı. Cem Uzan ve Ahmet Özal'ın ortak olduğu bu televizyonun Ankara Temsilciliğini kurdum.

O dönem "Korsan TV" gerekçesi ile SHP'liler çeşitli kentlerde, uydu yayınını durdurmak için davalar açtılar.

Kırıkkale'deki bir duruşmaya giderek hâkime uydu yayın tekniğini anlattım. Bilirkişi tayin etti ve onların verdiği rapora istinaden çok hızlı şekilde beraat kararı aldım, Yargıtay'da onayladı.

Bu sayede sadece uydudan değil, kentlere kurduğumuz vericiler ile havadan da yayın yapmaya başladık.

Dönemin Ulaştırma Bakanı değerli ağabeyim Yaşar Topçu bir genelge yayınlayarak "Radyo ve televizyon vericileri anayasaya aykırı, mühürlensin" dedi.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bekir Coşkun Sonuncu Köy'de neler yazıyor? 24 Ekim 2020 | 53 Okunma Millete avucunu yala, Saraya ise ballı bütçe 23 Ekim 2020 | 429 Okunma Yerli ve Milli hayalimiz 22 Ekim 2020 | 1.620 Okunma Seyyar markete ödül, askıda ekmeğe eleştiri 21 Ekim 2020 | 1.218 Okunma Bekir abim ölmedi, hiç ölmeyecek ki... 20 Ekim 2020 | 540 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar