Parlamenter rejime ilk adım gelecek

AKP ve MHP dışındaki partiler tek adam rejimini değiştirerek "Parlamenter Rejim" kurmak istiyorlar. Ben de birkaç kez, "Nasıl bir parlamenter rejim istiyorsunuz açıklayın ki vatandaş sizi tercih etsin" diye...

AKP ve MHP dışındaki partiler tek adam rejimini değiştirerek "Parlamenter Rejim" kurmak istiyorlar. Ben de birkaç kez, "Nasıl bir parlamenter rejim istiyorsunuz açıklayın ki vatandaş sizi tercih etsin" diye yazdım.

İlk adımı Ahmet Davutoğlu'nun Gelecek Partisi attı.

1 Kasım'da yapılacak Gelecek Parti 1. Olağan Kongresi partinin 6 ay sonra yapılacak seçimlere katılma hakkını sağlayacak.

Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu, kongrede yapacağı konuşmaya önemli bir sürpriz hazırlıyor.

Gelecek Partisi yetkililerinden aldığım bilgiye göre şu sürpriz açıklamayı yapacak:

-   "Parlamenter Sisteme Geçiş Modeli"

Davutoğlu, ucube tek adam rejimini değiştirecek yeni modelden birkaç başlıkla söz edecek ama tüm içeriğini öğrendiğime göre, 9 Kasım'da basın toplantısı ile resmen açıklayacak.

AKP ve MHP dahil tüm partilerden randevu isteyecek olan Davutoğlu, Anayasa hukuku uzmanı Prof. Dr. Serap Yazıcı başkanlığında 6 kişilik bir heyetin koordinasyonunda Gelecek Partisinin hukukçuları çalışarak "Parlamenter Sisteme Geçiş Modeli" başlıklı tasarıyı hazırladılar.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu da bu çalışmaya son şeklini verdi.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Ahmet Hakan alkışladı Erdoğan uygular mı? 02 Aralık 2020 | 2.724 Okunma Erdoğan ve AKP'nin tükenmişlik sendromu 01 Aralık 2020 | 3.629 Okunma Yüzde 49,9 alan hain 50,1 alan vatansever 30 Kasım 2020 | 2.230 Okunma AKP'nin kapısı açılırsa ne olur? 29 Kasım 2020 | 1.624 Okunma Varlığım Katar varlığına asla armağan olmasın 28 Kasım 2020 | 1.467 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar