Onlar devletse biz de devletiz…

"Belediyelerimiz bir-iki ay daha devam edebilecek güçte değil. Bir iki ay daha böyle gidilirse Türkiye'de kepenk indirecek belediyeler var" diyen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, "Onlar ne kadar devletse biz de o kadar devletiz, biz de kamu kurumuyuz" diye konuştu.

Yeniçağ TV Youtube sayfasına ücretsiz abone olarak Başkan Soyer ile yaptığım söyleşinin tamamını izleyebilirsiniz.

Başkan Soyer'le söyleşimin özeti şöyle:

- Salgın döneminde İzmir'de neler yaptınız?

Soyer: Dedik ki biz dayanışmayı büyütmeliyiz. Çünkü bu toprakların insanları imece adı verilen bir geleneği insanlığa hediye etmiş. İmece nedir yaşadığın yerde ihtiyaç sahibi insanlara, yaşadığın bölgenin ihtiyaçlarına sahip çıkılmasıdır. Yani komşuyu aç bırakmama.

Biz de bunu sağlamak için büyük bir dayanışma kampanyası başlattık. Banka hesabı açmadık, bağış istemedik, biz sadece şunu istedik gücü olan vatandaşlarımızla ihtiyacı olan vatandaşları buluşturmaya talibiz. Biz aracılık yapacağız biz kuryelik yapacağız.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Süleyman Soylu; Uğur Dündar'ı oku 04 Şubat 2021 | 1.850 Okunma Erdoğan'ın anayasa niyetini açıklıyorum 03 Şubat 2021 | 4.282 Okunma Telekom'un hortumlanması 02 Şubat 2021 | 1.728 Okunma AKP-MHP kumpası ve CHP'deki istifalar 01 Şubat 2021 | 2.381 Okunma Gazeteciliğimin Hatıra Defteri - 1 31 Ocak 2021 | 645 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar