Kozmik odanın 3 sorumlusu

Kozmik Oda Araması olarak bilinen kumpas operasyonu; Emekli Albay Erkan Yılmaz Büyükköprü'nün, "Kozmik Albay" kitabı ile tekrar gündeme geldi.

Kozmik Oda Araması olarak bilinen kumpas operasyonu; Emekli Albay Erkan Yılmaz Büyükköprü'nün, "Kozmik Albay" kitabı ile tekrar gündeme geldi.

O günlerde Hâkimler ve Savcılar Kurulu (HSYK) üyesi olarak görev yapan Yargıtay Onursal Hâkimi Ali Suat Ertosun'u arayarak, "Bildiklerinizi ve yaşadıklarınızı paylaşmak ister misiniz?" diyerek sorular yönelttim.

- Kozmik Oda kumpası ile ne amaçlandı?

Ertosun: "2009 ve sonraki yıllarda yargıyı kullanarak toplumsal yapıyı değiştirip yeniden şekillendirerek arzuladığı Anayasa değişikliklerini gerçekleştirmek isteyen FETÖ'cüler ile onlarla ortaklık kurup birlikte hareket eden siyasi iktidar vardı.

Basın üzerinden yürüttükleri asimetrik ve psikolojik harekât ile Türk Silahlı Kuvvetlerini hedef aldılar ve 'Kozmik Oda Araması ve Soruşturması' gerçekleştirildi."

Bu köşe yazısını aşağıdaki linke tıklayarak sesli bir şekilde dinleyebilirsiniz

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Süleyman Soylu; Uğur Dündar'ı oku 04 Şubat 2021 | 1.843 Okunma Erdoğan'ın anayasa niyetini açıklıyorum 03 Şubat 2021 | 4.274 Okunma Telekom'un hortumlanması 02 Şubat 2021 | 1.723 Okunma AKP-MHP kumpası ve CHP'deki istifalar 01 Şubat 2021 | 2.376 Okunma Gazeteciliğimin Hatıra Defteri - 1 31 Ocak 2021 | 635 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar 1 yorum