"Kızgın Demir" AKP'yi kim dövecek?

Recep Tayyip Erdoğan'ın, "Kızgın demiri soğutma" sözünü "Kızgın Demir" haline gelen AKP açısından da değerlendirmemiz gerekli.Fidan Uğur Çerikan'ın Pamukkale Üniversitesi Sosyal Bilimler...

Recep Tayyip Erdoğan'ın, "Kızgın demiri soğutma" sözünü "Kızgın Demir" haline gelen AKP açısından da değerlendirmemiz gerekli.

Fidan Uğur Çerikan'ın Pamukkale Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü'ndeki "Türk Kültüründe Demir" konulu doktora tezinden şu satırları aktarayım.

"Demirciler, bulundukları köy, kasaba ve şehirde siyasi hayatta da vardır. Onların toplum içindeki duruşları ve görüşleri diğer insanlar için önemlidir. Bu yönleriyle topluma yön vericidirler.

Demircilerin bu yönlerine bir örnek, Denizli Yatağan'daki demircilerden verilebilir. Buradaki demircilerin katıldıkları bir sosyal faaliyetin adı, "Kethüdalık Çekişmesi"dir. Burada siyaset de dâhil her konu konuşulur ve tartışılır"

AKP, Erdoğan ve Kızgın Demir

Erdoğan'ı "demirci" olarak tanımlarsak;

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Halk diliyle söyleyeyim: Günahkârsınız 25 Mayıs 2019 | 60 Okunma Egemenlik kayıtsız şartsızdır YSK'nındır 24 Mayıs 2019 | 455 Okunma Erdoğan ve Terim ile hırs ve nefret 23 Mayıs 2019 | 1.255 Okunma Gerekçe merekçe yok, fasa fiso var… 22 Mayıs 2019 | 650 Okunma 17 yıllık kazık 18 günlük katkı 21 Mayıs 2019 | 1.821 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar