"Kızgın Demir" AKP'yi kim dövecek?

Recep Tayyip Erdoğan'ın, "Kızgın demiri soğutma" sözünü "Kızgın Demir" haline gelen AKP açısından da değerlendirmemiz gerekli.Fidan Uğur Çerikan'ın Pamukkale Üniversitesi Sosyal Bilimler...

Recep Tayyip Erdoğan'ın, "Kızgın demiri soğutma" sözünü "Kızgın Demir" haline gelen AKP açısından da değerlendirmemiz gerekli.

Fidan Uğur Çerikan'ın Pamukkale Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü'ndeki "Türk Kültüründe Demir" konulu doktora tezinden şu satırları aktarayım.

"Demirciler, bulundukları köy, kasaba ve şehirde siyasi hayatta da vardır. Onların toplum içindeki duruşları ve görüşleri diğer insanlar için önemlidir. Bu yönleriyle topluma yön vericidirler.

Demircilerin bu yönlerine bir örnek, Denizli Yatağan'daki demircilerden verilebilir. Buradaki demircilerin katıldıkları bir sosyal faaliyetin adı, "Kethüdalık Çekişmesi"dir. Burada siyaset de dâhil her konu konuşulur ve tartışılır"

AKP, Erdoğan ve Kızgın Demir

Erdoğan'ı "demirci" olarak tanımlarsak;

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Vali misin, AKP il başkanı mısın? 21 Ekim 2019 | 8.233 Okunma Davutoğlu: Hattı değil sathı siyaset 20 Ekim 2019 | 3.605 Okunma ​​​​​​​Terörle mücadelede çok ağır taviz verdik 19 Ekim 2019 | 3.291 Okunma ​​​​​​​Mektubu çöpe atmak onurumuza dokundu 18 Ekim 2019 | 3.120 Okunma Dünyanın en yiğidi Mehmetçik 17 Ekim 2019 | 2.606 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar