Kıbrıs gazilerimiz ile madalyaları unutuldu?

Millî Bayram olan 4 efsane destanımızı yazarken yaklaşan Kıbrıs destanını bir kenara bugün için ayırdım.Kıbrıs Barış Harekatı adı verilen bu muhteşem destan ile dönemin efsaneleşen...

Millî Bayram olan 4 efsane destanımızı yazarken yaklaşan Kıbrıs destanını bir kenara bugün için ayırdım.

Kıbrıs Barış Harekatı adı verilen bu muhteşem destan ile dönemin efsaneleşen siyasetçileri Başbakan Karaoğlan Bülent Ecevit'i Başbakan Yardımcısı Mücahit Necmettin Erbakan'ı ne de kızı Ayşe'yi tatile gönderen Dışişleri Bakanı Turan Güneş'i unutamaz, unutturamayız.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinin kurucusu merhum Rauf Denktaş'ı Türk Mukavemet Teşkilatının kahraman Türk direnişçilerini unutamaz, unutturamayız.

Doktor Binbaşı merhum Nihat İlhan'ı ve Rum çetesi EOKA tarafından hunharca katledilen eşi Mürüvvet Hanım ile üç evladı Murat, Kutsi ve Hakan'ı unutabilir miyiz?

Binbaşı Nihat İlhan, Rum ve Türk tüm Kıbrıslılar tarafından çok sevilen bir doktordu...

23 Aralık 1963 günü Lefkoşa Hastanesi'nde bir hamile, ancak ölüm riski çok yüksek bir Rum annenin saatler süren ameliyatını yapıyordu.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İYİ Parti ve ihanet 21 Şubat 2019 | 89 Okunma Anayasa paspas mı? 20 Şubat 2019 | 6.521 Okunma AKP ve akşamcıların bekası 19 Şubat 2019 | 7.111 Okunma Tek adam rejimi 18 Şubat 2019 | 6.478 Okunma İşte AKP'nin Ankara anketi 17 Şubat 2019 | 10.680 Okunma
TÜM YAZILARI