Kavakçı ailesi AKP'yi bölüyor

Genel Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ı, AKP il, ilçe ve belde kongrelerinde zor günler bekliyor. 

Birincisi; Ahmet Davutoğlu ve ekibinin parti tabanında faaliyet gösterdiğine yani delege üzerinde hakimiyet kurma hedefi için çalıştığına dair istihbarat bilgiler genel merkeze ulaşıyor.

İkincisi; Abdullah Gül ve Ali Babacan'ın kuracakları yeni merkez partiye, AKP tabanından transfer yapma görüşmeleri Erdoğan'a iletiliyor.

AKP'lileri, "Ümmet" olarak gören Erdoğan'ın son mesajında geri adım atarak, "kardeşliğimiz" noktasına gelmesinin parti tabanında etki arttırmaya yönelik "hissi" bir çaba olarak görmek lazım.

AKP teşkilat kongrelerinde genel merkez her zaman büyük ağırlık koyuyor.

Ancak 2001'den bu yana ilk kez çok farklı bir durum var ki yukarıda da bahsettiğim gibi hem parti içi Davutoğlu muhalefeti hem de Babacan'ın partisi…

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Hakaret ve küfür eden tutuklu öldürmeye teşebbüs tutuksuz 24 Ocak 2021 | 153 Okunma Soylu Bahçeli'ye şimdi minnet borcunu ödüyor 23 Ocak 2021 | 3.876 Okunma Saldırıların müsebbibi Bahçeli'nin ilanıdır!.. 22 Ocak 2021 | 4.185 Okunma Saldırıların arkası faili meçhul cinayetler mi? 21 Ocak 2021 | 4.201 Okunma Erdoğan ile Bahçeli ilk kez ters düştü 20 Ocak 2021 | 9.623 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar